W dniach od 22 stycznia do 3 lutego br. alumni WSD w Rzeszowie przeżywali intensywny czas sesji egzaminacyjnej, wieńczącej I semestr roku akademickiego 2023/2024. W kontekst intelektualnego zmagania również w tym roku wpisał się wewnętrzny turniej w piłkę nożną o Puchar Rektora WSD w Rzeszowie. Oprócz wymiaru rywalizacji sportowej, owe rozgrywki zawsze prowokują wiele emocji.

W przerwie między nauką, zwłaszcza wieczorną porą, cztery zespoły wzięły udział w rogrywkach o najwyższe miejsce na podium. W tym roku swoje mecze rozgrywały zespoły, tj. rok propedeutyczny, rok I, rok III + rok VI oraz rok V. Turniej został rozegrany w systemie gry „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny zmierzyły się z sobą w finale, a w tym roku były nimi rok III + rok VI oraz obrońcy tytułu – rok V. Po zaciętej walce spotkanie zakończyło się zwycięstwem roku V 5:3. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Wiktor Kobak z roku V, strzelając najwięcej goli.

Ostateczna klasyfikacja:
I miejsce – rok V (Dominik Sobczyk, Andrzej Feret, Wiktor Kobak i Mateusz Panasiuk)
II miejsce – rok III + rok VI (Kamil Podwika, Paweł Sienkiewicz, Kamil Górka i Janusz Szczęch)
III miejsce – rok propedeutyczny (Mateusz Grzebyk, Marcin Blat, Marcin Chmiel, Dominik Cyran, Piotr Lęcznar, Konrad Bednarz i Bartłomiej Dziedzic)
IV miejsce – rok I (Michał Dziurzyński, Karol Baraniewicz, Jakub Jędrzejczyk i Albert Matuszewski)

Od 3 lutego do 11 lutego klerycy oraz przełożeni i wykładowcy przeżywają czas odpoczynku po I semestrze. Co ciekawe, w dzisiejszym słowie Bożym Jezus wzywa swoich uczniów, aby odpoczęli nieco po swojej posłudze i pracy (por. Mk 6,31a). Posłuszni temu wezwaniu członkowie wspólnoty WSD w Rzeszowie udali się na przerwę, aby nabrać sił do nowego semestru. Miejmy nadzieję, by nie była to przerwa od Jezusa!

Categories: Aktualności