Czy jesteś szczęśliwy? 

Czy odnalazłeś radość swojej drogi życiowej? 

Czy zastanawiałeś się nad tym, do czego zostałeś wezwany, powołany przez Boga?

Dziś wielu ludzi młodych szuka w świecie swojego szczęścia. Pragnie odkryć i poznać własne powołanie, czerpiąc z niego radość na całe życie. Ale co kryje się za tym słowem? Co to w ogóle jest powołanie?

Dlatego Drogi Czytelniku, masz możliwość przeglądnięcia gazety przygotowanej przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. „Pro-vocatio”, czyli w wolnym tłumaczeniu: „dla powołań”. Ma prowokować do zastanowienia się nad życiem, nad wyborem powołania, szczególnie do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Bo powołanie to nic innego jak Boży plan na Twoje życie, coś na wzór scenariusza, którego autorem jest sam Bóg. To Jezus pragnie, byś odkrywając powołanie, dążył wyłącznie do pełni szczęścia, do radości w świętości.

Nowy numer Provocatora porusza szczególnie tematy dotyczące tajemnicy powołania: Dokąd zmierza człowiek? Jak odkryć drogę powołania kapłańskiego? Ukazuje także różne świadectwa z radości życia kleryckiego w Seminarium: co to znaczy, że Pan woła ku kapłaństwu, o blaskach i cieniach przeżywania formacji, a szczególnie mowa jest na temat: dlaczego warto być klerykiem! Bo Provocator to przede wszystkim wielkie świadectwo ludzi żyjących radością z pójścia za Jezusem! Dlatego szczególnie zachęcam do lektury świadectw o radości przeżywania swojego powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Zapraszamy do lektury!

Poprzednie numery: