13 października to dzień, w którym Kościół Święty wspomina między innymi postać św. Edwarda. Dla naszej diecezji to szczególny czas, w którym imieniny obchodzi bp Edward Białogłowski – biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej. Ksiądz biskup jest szczególną i ważną osobą dla nas alumnów, bowiem przez wiele lat przekazywał wiedzę teologiczną pokoleniom kleryckim na wykładach, ale przede wszystkim jest dla nas jak ojciec – nasz wychowawca i przykład chrześcijańskiego życia.

Z szacunku do osoby księdza biskupa ofiarowaliśmy dzisiejszą Eucharystię w intencji naszego pasterza i dziękowaliśmy Bogu za jego posługę. Wspólnie, pod przewodnictwem solenizanta, uczestniczyliśmy w porannej Mszy świętej, a po niej we wspólnocie spożyliśmy śniadanie, w czasie którego życzenia solenizantowi złożyli ksiądz rektor Paweł Pietrusiak oraz dziekan alumnów Sebastian Drzał.

Polecamy w modlitwach bp. Edwarda i zachęcamy wszystkich do modlitwy w jego intencji – zarówno w dzień imienin, ale przede wszystkim każdego dnia.

Categories: Aktualności