Tak można powiedzieć o niektórych spośród nas, którzy porzucili wszystko, aby głosić Jezusa tym, którzy o Nim jeszcze nie słyszeli. Pięknie odpowiadają na wezwanie Pana: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody”.

Pewien powiew misyjności odczuliśmy we wtorek 25 maja. Z wizytą do naszej wspólnoty przybył ks. Jacek Kędzior, misjonarz z naszej diecezji, który posługuje w Papui Nowej Gwinei. Podczas wspólnego spotkania, podzielił się on z nami swoim życiem wiary i posługi na lądzie, pośród oceanów, gdzie czas płynie inaczej. Było to piękne świadectwo misyjności i niezwykłego bogactwa Kościoła, który jest powszechny. Był również czas na zadawanie pytań oraz oglądanie pamiątek, które misjonarz podarował seminarium.

Spotkanie to było dla nas wszystkich umocnieniem oraz wołaniem o ducha misyjności dla całego Kościoła, również spośród naszej wspólnoty. Ks. Jacka oraz wszystkich misjonarzy naszej diecezji zapewniamy o naszej nieustającej modlitwie w ich intencji.

Categories: Aktualności