Pierwszy weekend czerwca (dokładnie 1-2 czerwca br.) stanowił okazję dla naszej wspólnoty, by po raz ostatni w tym roku akademickim przeżywać wyjątkowy czas skupienia i wyciszenia przy Panu. Z racji rozpoczęcia miesiąca czerwca s. Sancja Gach CMBB, przełożona rzeszowskiej prowincji sióstr serafitek, zaproponowała, byśmy adorując serce Pana Jezusa, mogli wejść w głąb naszych własnych serc.

W trakcie konferencji siostra Sancja zwracała uwagę na to, byśmy nie zapominali o tym, kim tak naprawdę jesteśmy i przestrzegała przed wchodzeniem w role. Księdzem, siostrą zakonną, klerykiem nie jesteśmy wyłącznie o danej konkretnej porze dnia, np. tylko w kościele. Siostra ponadto zachęciła nas, aby nie bać się spoglądać w głąb swojego serca i podejmować odważne, rozsądne decyzje, nawet jeśli okażą się niejednokrotnie bardzo trudne. Nie brakło również odniesienia do wspólnoty i wskazania tych wszystkich czynników, które bywają destrukcyjne oraz owoców Ducha Świętego, które budują Kościół.

Bogu niech będą dzięki za ten dzień skupienia. Dziękujemy s. Sancji za to, że z radością wygłosiła nam słowo Boże i podzieliła się z nami swoim niemałym doświadczeniem w procesie poznawania siebie.

Categories: Aktualności