25 maja br. w naszej seminaryjnej kaplicy miało miejsce piękne wydarzenie. Rzecz jasna mowa tu o Eucharystii, którą sprawowali wraz z biskupem Janem księża obchodzący 10. rocznicę przyjęcia święceń w stopniu prezbitera – ks. Michał Dusza, ks. Marcin Dunaj, ks. Mateusz Mądro, ks. Paweł Płaziak i ks. Paweł Smoleń. Podczas Mszy św. modlili się również m. in. ojcowie duchowni (ks. Stanisław Kamiński i ks. Paweł Synoś) i wychowawca (ks. Andrzej Widak) rocznika świętującego okrągłą rocznicę kapłaństwa.

We wstępie Ksiądz Rektor powitał wszystkich zebranych na wspólnej celebracji eucharystycznej. Nawiązał do biblijnej symboliki liczby „10” i stwierdził, że dziesięciolatkowie mogli już zaznać wielu doświadczeń związanych z kapłańską posługą. Następnie bp Jan w homilii zwrócił się do świętujących 10. rocznicę kapłaństwa, że byli święceni przez niego jako pierwszy rocznik odkąd został biskupem rzeszowskim. Ponadto bp Jan odwołał się do dwóch wielkich świętych papieży – św. Jana XXIII i św. Jana Pawła II, których 10. rocznicę wyniesienia na ołtarze obchodziliśmy 27 kwietnia br. Biorąc pod uwagę zapiski „Dziennika duszy” św. Jana XXIII i „Dar i tajemnicę” św. Jana Pawła II wystosował do zgromadzonych apel o wierność Bogu w kapłańskiej posłudze na dalsze lata. Pod koniec Mszy św. w imieniu kapłanów świętujących okrągłą rocznicę słowa podziękowań i prośby o modlitwę skierował do wszystkich ks. Marcin Dunaj.

Dziękujemy Bogu za to, że mogliśmy świętować 10. rocznicę kapłaństwa księży wyświęconych w 2014 r. w naszej seminaryjnej kaplicy. Dziękujemy w sposób szczególny za ich posługę i przykład kapłańskiego życia, którym pragniemy się również inspirować i ubogacać. Dziękujemy także za piękny dar, jaki złożyli dla naszej seminaryjnej wspólnoty, a mianowicie nowy Ewangeliarz z bogato zdobioną i pozłacaną oprawą.

Życzymy Wam wierności Jezusowi na dalsze lata kapłaństwa i oddania się w opiekę Maryi, Matki Kapłanów.

Categories: Aktualności