W dniach 17-18 listopada br. w Częstochowie odbył się jubileuszowy turniej w tenisie stołowym dla kleryków i braci zakonnych z całej Polski. Zmagania o najwyższe trofeum odbywały się w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. W turnieju także wzięły udział reprezentacje alumnów z Częstochowy, Przemyśla, Krakowa (Karmelici Bosi)

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o tym, że po raz pierwszy w historii nasza reprezentacja zdobyła podium w turnieju drużynowym pokonując w finale braci Karmelitów Bosych 3:2. To dla nas wielki powód do dumy, że drużyna w składzie dk Łukasz Cyrnek (rok VI), Kamil Podwika (rok III), Kamil Górka (rok III) i Piotr Lęcznar (rok propedeutyczny) z opiekunem, ks. Mateuszem Rachwalskim wywalczyli tytuł Mistrza Polski.

W kategorii indywidualnej najlepiej poszło Piotrowi Lęcznarowi, który uplasował się na 3. miejscu. Zaraz za nim 4. miejsce przypadło w udziale Kamilowi Górce, 5. miejsce zajął dk Łukasz Cyrnek, natomiast 7. miejsce zdobył Kamil Podwika. W konkursie indywidualnym 1. miejsce zajął br. dk Sylwester Rzepecki, karmelita.

Atrakcyjne nagrody wręczył 18 listopada abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Wówczas wspomniał, że w jubileuszowej edycji turnieju w tenisie stołowym puchar wędruje do Rzeszowa, w którym pasterską pieczę sprawuje bp Jan Wątroba, były rektor seminarium w Częstochowie, który zainicjował (jako rektor) te zawody.

Jeszcze raz gratulujemy naszym braciom i cieszymy się z ich sukcesu!

Categories: Aktualności