Po radosnym obchodzeniu uroczystości Wszystkich Świętych, którzy już cieszą się oglądaniem Boga twarzą w twarz, Kościół zaprasza wszystkich chrześcijan do modlitwy i refleksji nad tymi, którzy odeszli już z tego świata, lecz jeszcze potrzebują oczyszczenia, zanim nasz miłosierny Ojciec przyjmie ich do siebie.

Dlatego jako wspólnota seminaryjna bardzo chcieliśmy na poziomie lokalnym włączyć się w nurt modlitwy Kościoła. Swoimi modlitwami, poczynając od Eucharystii sprawowanej w kościele pw. Trójcy Świętej w Rzeszowie, której przewodniczył bp Edward Białogłowski, pragnęliśmy objąć zmarłych kapłanów, siostry zakonne, opiekunów, wychowawców, nauczycieli etc. W homilii ks. Nikodem Rybczyk zaznaczył, że koniecznym warunkiem do tego, aby cieszyć się chwałą zbawionych w niebie jest wiara Kościoła i wszystkich jego członków w moc Jezusa, który jest Zmartwychwstaniem i Życiem (J 11,25).

Po Mszy św. modliliśmy się na przykościelnym Starym Cmentarzu w Rzeszowie, powierzając opiece Maryi wszystkich wiernych zmarłych.

Categories: Aktualności