Wieczorem, 20 maja, po święceniach diakonatu braci z roku V przyszedł czas na przeżywanie dni skupienia. Ten majowy czas wyciszenia, modlitwy i słuchania słowa Bożego mieliśmy przyjemność spędzić razem z bp Adamem Wodarczykiem, biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej, związanym bardzo mocno z Ruchem Światło-Życie (moderator krajowy w latach 2007-2014).

Bp Adam dzielił się z nami wielkim bogactwem doświadczeń w posłudze moderatora krajowego Ruchu Światło-Życie. Otwarty na Ducha Świętego, niczym św. Paweł odbywał podróże m.in. do Chin, Australii czy Filipin, aby zaszczepiać w młodzieży i rodzinach ducha „oazowego”. Postulator procesu beatyfikacyjnego Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego przybliżał nam postać tego wielkiego proroka, głoszącego z mocą orędzie ewangeliczne w latach komunizmu – nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Po skończonym dniu skupienia czekała na nas także cudowna niespodzianka. Nowo wyświęceni diakoni przygotowali dla całej wspólnoty grilla i dobry poczęstunek. Dziękujemy!

Dziękujemy Bogu za kolejny dzień skupienia w naszym życiu, a szczególnie za tego wielkiego świadka wiary, zakochanego w Jezusie, jakim jest bez wątpienia bp Adam Wodarczyk! Obiecujemy modlitwę za niego, jego posługę w archidiecezji katowickiej i życzymy wszelkich łask Bożych!

Categories: Aktualności