15 maja, w poniedziałkowy wieczór gościliśmy w murach Instytutu Teologiczno-Pastoralnego wyjątkowego gościa. Był nim Jean-Marie Elle Setbon, który, będąc niegdyś żydowskim rabinem, przeszedł na wiarę katolicką, uznając Jezusa jako Mesjasza i Zbawiciela świata.

Jean-Marie Elle Setbon jest ojcem ósemki dzieci i ma doświadczenie w wychowaniu religijnym swojego potomstwa. Wiedzą na ten temat pragnął podzielić się z zebranym audytorium. W swoim wykładzie zarysował dzisiejszy kontekst kulturowy, który – niestety – nie jest zbyt sprzyjającym środowiskiem do wzrastania w wierze zarówno dorosłych, jak i dzieci. Zwrócił szczególną uwagę na problem nieodpowiedniego korzystania z wszelkiego rodzaju multimediów, które mogą być złodziejem cennego czasu poświęconego budowaniu relacji rodzinnych. Skierował ponadto kilka rad, które mogą być pomocą w kształtowaniu właściwych postaw dzieci tj. czytanie wartościowych książek z dziećmi, poświęcanie im czasu, zabieranie na wycieczki czy poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Dziękujemy naszemu drogiemu prelegentowi za podzielenie się z nami cennymi spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi życia rodzinnego. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tego spotkania, jak również Pani dr. Katarzynie Marii Kern Pereira za to, że była tłumaczką w czasie tego spotkania.

Categories: Aktualności