W dniach 19-20.01.2023 r. czterech kleryków z naszej wspólnoty (Łukasz Cyrnek – rok V; Paweł Babiarz – rok II; Kamil Górka – rok II; Jakub Jędrzejczyk – rok propedeutyczny) brało udział w Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym. Przyjął się zwyczaj, że organizacja rozgrywek przypada w udziale Wyższemu Międzydiecezjalnemu Seminarium Duchownemu w Częstochowie.

Turniej został podzielony na dwie części. W pierwszym dniu miała miejsce rywalizacja drużynowa, natomiast drugiego dnia odbył się konkurs indywidualny. Zwycięzcami w rozgrywkach drużynowych okazała się I reprezentacja gospodarzy z Częstochowy, natomiast tryumfatorem indywidualnych zmagań o najwyższy stopień podium został brat Sylwester Rzepecki z Wyższego Seminarium Duchownego Karmelitów Bosych w Krakowie. Gratulujemy!

Z facebookowej relacji braci z częstochowskiego seminarium: „Na zakończenie mistrzostw odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, który w homilii podkreślił wagę rywalizacji sportowej w dążeniu ku Chrystusowemu kapłaństwu.”

Serdecznie dziękujemy WMSD w Częstochowie za organizację turnieju i wspaniałą atmosferę!

Zdj. z archiwum WMSD w Częstochowie
Zdj. z archiwum WMSD w Częstochowie
Zdj. z archiwum WMSD w Częstochowie
Zdj. z archiwum WMSD w Częstochowie
Categories: Aktualności