W piątek, 13 stycznia 2023 r. reprezentacja naszego seminarium udała się do Tarnowa, by tam wziąć udział w piłkarskich zmaganiach o mistrzowski puchar. Rywalizację o najwyższe miejsce podium podjęło 20 zespołów z seminariów duchownych diecezjalnych i zakonnych z całej Polski.

Piątkowy wieczór wypełniła atmosfera wyczekiwania na losowanie grup. Zaraz po niej nastąpiła wspólna modlitwa i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Następnie klerycy mieli możliwość integracji.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, wszyscy uczestnicy Mistrzostw zgromadzili się na wspólnej modlitwie, oddając cześć Maryi w odśpiewanych Godzinkach. Następnie miała miejsce Msza Św. pod przewodnictwem bpa Leszka Leszkiewicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. W homilii bp Leszek zadał nam pytanie o to, jakimi jesteśmy klerykami oraz zachęcił do naśladowania Jezusa w miłości do każdego człowieka.

Od godziny 9 wszystkie drużyny rozpoczęły walkę o I miejsce w XIV Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w piłce nożnej halowej. Nasza reprezentacja znalazła się w grupie z łodzkimi Franciszkanami, WSD Częstochowa, WSD Warszawa oraz WSD Misjonarzy (lazarystów). Wyniki uzyskane przez naszą reprezentację:
Franciszkanie Łódź – WSD Rzeszów – 1:0
WSD Misjonarze – WSD Rzeszów – 1:1
WSD Rzeszów – WSD Częstochowa – 0:3
WSD Warszawa – WSD Rzeszów – 4:1

Ostatecznym tryumfatorem Mistrzostw okazała się drużyna częstochowskich kleryków a w finale ulegli im klerycy z Warszawy (rywale z naszej grupy!). Gratulujemy!

Dziękujemy Bogu za ten wspaniały czas integracji i rywalizacji. Dziękujemy organizatorom – WSD w Tarnowie – za profesjonalne przygotowanie kolejnych kleryckich mistrzostw Polski w piłce nożnej. Dziękujemy za cudowną atmosferę!

Categories: Aktualności