Z tymi słowami na ustach, pełni radości, że znów mogliśmy się razem spotkać, wielbić Pana i dać świadectwo naszej wiary wyszliśmy na ulice naszego miasta – Rzeszowa.

3-go czerwca nasza wspólnota towarzyszyła i posługiwała na wspólnej Eucharystii na rynku oraz procesji Bożego Ciała, podczas której tłumnie zgromadzili się mieszkańcy Rzeszowa. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jan Wątroba. Eucharystię sprawowali również biskup senior Kazimierz Górny oraz sześciu nowych kapłanów naszej diecezji, którzy świętowali swoje prymicje w Rzeszowie.  W homilii bp Jan Wątroba zwrócił uwagę, że każdy wierzący ma przed sobą Paschę, którą wypełni w chwili śmierci. „Ostatecznie Pascha wydarzy się w chwili naszej śmierci. To ona jest dla nas najważniejszym momentem paschalnym, i tak naprawdę ku niej idziemy, czy chcemy tego, czy nie; świadomie czy mniej świadomie. Idziemy ku przejściu ze śmierci do życia, z niewoli do wolności, od obietnicy do wypełnienia. Symbolem tej drogi i ziemskiej pielgrzymki jest dzisiejsza procesja eucharystyczna ulicami miasta. Wychodząc z Najświętszym Sakramentem poza świątynię, wyznajemy, że Chrystus w Eucharystii jest centrum naszego życia; jest ośrodkiem całej ludzkiej wędrówki przez ziemię do wiecznej ojczyzny”.

Wieczorem odbył się również, już dziewiętnasty, koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

Dziękujemy wszystkim, że mogliśmy wspólnie wielbić Pana.

Categories: Aktualności