Aktualności
Seminarium i Diecezja
Slider


15 czerwca seminaryjna wspólnota uczestniczyła w centralnych obchodach Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej. O godzinie 9.00 na placu przed kościołem farnym w Rzeszowie rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. Eucharystię koncelebrował też ksiądz Biskup Kazimierz Górny, ok. 40 księży pochodzących z rzeszowskich parafii oraz neoprezbiterzy, którzy 3 czerwca br. przyjęli święcenia prezbiteratu. Neoprezbiterzy modlili się podczas tej Mszy za wszystkich mieszkańców Rzeszowa, szczególnie tych którzy wspierali ich na drodze formacji ku kapłaństwu.  

W homilii Biskup Ordynariusz przypomniał jak wielką tajemnicą jest „Boże Ciało”. My tak często to powtarzamy, ale gdy chwilę się zatrzymamy nad „Bożym Ciałem” to możemy się zaprawdę zadziwić tą wielką tajemnicą – mówił ksiądz Biskup. Wskazał też na zasadnicze aspekty tego Święta. Uroczystość ta pokazuje, że Chrystus idzie z nami po ziemi, wśród różnych utrapień i cierpień; przynagla nas byśmy byli monstrancjami dla innych – byśmy własnym życiem pokazywali innym Chrystusa. Procesja podczas tej Uroczystości pokazuje nam, że mamy kroczyć za Chrystusem. Biskup wezwał także wszystkich do dziękowania Bogu za kapłanów, dzięki którym Chrystus może wchodzić w nasze życie.

Po Mszy świętej odbyła się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po procesji Ksiądz Biskup Ordynariusz pobłogosławił „chlebki” przygotowane przez Caritas, które potem zostały rozdane ludziom. Po zakończonych uroczystościach pan Jan Budziaszek zaprosił wszystkich na Koncert uwielbieniowy „Jednego Serca Jednego Ducha” do Parku Sybiraków.