Aktualności
Seminarium i Diecezja
Slider

 

W poniedziałek 12 czerwca, w naszym seminarium przeżywaliśmy 25. rocznicę święceń prezbiteratu Księdza Rektora i 21 jego współbraci. Rocznik święceń 1992 był pierwszym rocznikiem księży wyświęconych dla posługi w Diecezji Rzeszowskiej. Wśród kapłanów jest 4 księży wyświęconych 30 maja w Tarnowie oraz 18 księży wyświęconych 11 czerwca w Rzeszowie przez księdza Biskupa Kazimierza Górnego.

Księża obchodzący srebrny jubileusz kapłaństwa to:

 1. Ks. Depczyński Jarosław
 2. Ks. Gajda Jan
 3. Ks. Gawron Roman
 4. Ks. Kaszycki Jacek
 5. Ks. Kosik Zbigniew
 6. Ks. Kunior Janusz
 7. Ks. Marchut Marek
 8. Ks. Mastej Jacenty
 9. Ks. Matyskiewicz Wiesław
 10. Ks. Opaliński Józef
 11. Ks. Pietrusiak Paweł
 12. Ks. Płonka Marian
 13. Ks. Progorowicz Artur
 14. Ks. Reczek Jan
 15. Ks. Sołtys Andrzej
 16. Ks. Szajna Stanisław
 17. Ks. Szeliga Józef
 18. Ks. Świderski Bogusław
 19. Ks. Tokarz Ryszard
 20. Ks. Trela Józef
 21. Ks. Tyburowski Krzysztof
 22. Ks. Urban Marek

  Uroczysta Msza święta rozpoczęła się o godz. 17.00 w kaplicy naszego seminarium i przewodniczył jej ksiądz Biskup Kazimierz Górny, którzy przed 25 laty przez włożenie rąk i modlitwę konsekracyjną udzielił święceń prezbiteratu kapłanom jubilatom. Eucharystię koncelebrował też ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. Na początku Mszy świętej ks. Jan Gajda wyraził w imieniu całego rocznika wdzięczność Bogu za dar powołania. Podziękował też Księdzu Biskupowi Kazimierzowi za towarzyszenie w życiu kapłańskim niejako od dzieciństwa, a Księdzu Biskupowie Janowi Wątrobie za obecność w tym „dorosłym” etapie życia kapłańskiego.

  Homilię wygłosił ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. W skierowanym słowie przypomniał, że jubileusz to przede wszystkim święto wierności. Za tę wierność należy Bogu dziękować. Tą wiernością mogą budować się inni, a niewierność kapłańska może być usprawiedliwieniem np. dla niewierności małżeńskiej – mówił Ksiądz Biskup. Jubileusz to też okazja to wspomnień radości, to dobry czas na robienie bilansu, tego co było dobre i tego co było złe.

  Po Eucharystii miała miejsce uroczysta kolacja, a po niej „rocznikowe spotkanie” księży jubilatów.

  Księżom jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, radości płynącej z pełnienia posługi kapłańskiej oraz wytrwałości na dalszej drodze życia kapłańskiego.