Miłosierni jak Ojciec

Łk 6,36

Provocator

Rozmiar tekstu:

NOWY NUMER ZNAKU ŁASKI EXTRA

Czy jesteś szczęśliwy? Czy odnalazłeś radość swojej drogi życiowej? Czy zastanawiałeś się nad tym, do czego zostałeś wezwany, powołany przez Boga?

Dziś wielu ludzi młodych szuka w świecie swojego szczęścia. Pragnie odkryć i poznać własne powołanie, czerpiąc z niego radość na całe życie. Ale co kryje się za tym słowem? Co to w ogóle jest powołanie?

Dlatego Drogi Czytelniku, masz możliwość przeglądnięcia gazety przygotowanej przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. „Pro-vocatio”, czyli w wolnym tłumaczeniu: „dla powołań”. Ma prowokować do zastanowienia się nad życiem, nad wyborem powołania, szczególnie do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Bo powołanie to nic innego jak Boży plan na Twoje życie, coś na wzór scenariusza, którego autorem jest sam Bóg.To Jezus pragnie, byś odkrywając powołanie, dążył wyłącznie do pełni szczęścia, do radości w świętości.

Nowy numer Provocatora porusza szczególnie tematy dotyczące tajemnicy powołania: Dokąd zmierza człowiek? Jak odkryć drogę powołania kapłańskiego? Ukazuje także różne świadectwa z radości życia kleryckiego w Seminarium: co to znaczy, że Pan woła ku kapłaństwu, o blaskach i cieniach przeżywania formacji, a szczególnie mowa jest na temat: dlaczego warto być klerykiem! Bo Provocator to przede wszystkim wielkie świadectwo ludzi żyjących radością z pójścia za Jezusem! Dlatego szczególnie zachęcam do lektury świadectw o radości przeżywania swojego powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego: ś.p. ks. inf. Józefa Sondeja, ks. Pawła Pietraszka, czy sióstr zakonnych różnych zgromadzeń.

 

Zapraszamy do lektury !

(należy kliknąć na okładkę w celu wyświetlenia numeru)

Wydarzy się

W najbliższym czasie w Seminarium będą miały miejsce następujące wydarzenia:

19  marca, niedziela

Brak wydarzeń

 

20  marca, poniedziałek

Brak wydarzeń 

 

21  marca, wtorek

Brak wydarzeń

 

22  marca, środa

Brak wydarzeń 

 

23  marca, czwartek

Brak wydarzeń 

 

24  marca, piątek

Brak wydarzeń 

 

25  marca, sobota

25 rocznica powstania Diecezji Rzeszowskiej - Msza święta w rzeszowskiej Farze o godz. 16.00

Wieczorem o godz. 20.00 rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych