Miłosierni jak Ojciec

Łk 6,36

Artykuły

Filtr
 • Seminaryjna pielgrzymka do Łagiewnik

  W NIEDZIELĘ 23.02.2014 r. alumni Wyższego Seminarium Duchownego udadzą się wraz z księżmi przełożonymi do Łagiewnik, gdzie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godzinie 7:00 wezmą udział we Mszy świętej transmitowanej przez Telewizję Polską (TVP1).  Zapraszamy wszystkich do duchowego włączenia się w modlitwę.

  Łagiewniki są szczególnym miejscem, gdyż tam – w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia żyła i zmarła św. siostra Faustyna Kowalska.

  W tym roku w szczególny sposób dziękujemy Panu Bogu za objawienie siostrze Faustynie cudownego wizerunku Jezusa Miłosiernego z podpisem: ,,Jezu, ufam Tobie”, które miało miejsce 83 lata temu.

  Oprócz Eucharystii w Sanktuarium klerycy udadzą się tego dnia także do: Centrum Jana Pawła II, do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu, a także do Muzeum Katedralnego. Nie zabraknie także wizyty w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej.

 • Sesja egzaminacyjna i ferie

  W WYŻSZYM SEMINARIUM DUCHOWNYM będącym uczelnią wyższą, podobnie jak na uczelniach świeckich każdy semestr wykładów i ćwiczeń kończy i podsumowuje sesja zaliczeniowa i egzaminacyjna. Jest to czas wytężonej pracy intelektualnej, - każdy kleryk musi przystąpić i pozytywnie zaliczyć kilka egzaminów.

  W seminarium czas sesji rozpoczął się 27 stycznia i trwał do 8 lutego. Alumni przygotowywali się w tym okresie do egzaminów z różnych dziedzin: historii, psychologii, filozofii, prawa kanonicznego, a przede wszystkim z teologii. Zdobyta wiedza była weryfikowana przez księży profesorów, którzy prowadzą poszczególne wykłady.

  Chęć zdobycia wiedzy, niezbędnej do pracy duszpasterskiej była głównym motywem wytrwałego studium. Po intensywnym czasie nauki klerycy 8 lutego udali się na zasłużone ferie co z kolei było drugim czynnikiem mobilizującym do nauki, by z czystym kontem niezdanych egzaminów udać się na przerwę między semestralną. Po 5 dniach pobytu w rodzinnych domach cała wspólnota powróciła z zapałem, aby rozpocząć nowy semestr formacji i wykładów.

 • Finał Turnieju o Puchar Rektora

  Zwycięzcy turnieju

  RÓWNOLEGLE Z SESJĄ egzaminacyjną od 27.01 do 07.02 miały miejsce coroczne rozgrywki w piłkę halową o Puchar Księdza Rektora. Turniej imponował pod względem wysokiego poziomu prezentowanego przez zawodników i na długo zapadnie w naszej pamięci. O zwycięstwo i główną nagrodę rywalizowało sześć drużyn, stanowiących reprezentację każdego kursu. Pozostali klerycy oraz wychowawcy wspierali swoje roczniki dopingując je z trybun.

  Pomimo niezmiernie wyrównanego finału, alumni z IV roku nie pozwolili się pokonać debiutującym w rozgrywkach zawodnikom z I roku i wygrali z rezultatem 6:4. Tym samym zwycięzcy po raz drugi obronili puchar. Trzecia pozycja na podium przypadła reprezentacji z III roku. Wiele emocji wzbudził konkurs "króla strzelców". Walka trwała do samego końca. Ostatecznie statuetka trafiła w ręce kl. Piotra Zdeba z IV roku - autora 16 bramek.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wydarzy się

W najbliższym czasie w Seminarium będą miały miejsce następujące wydarzenia:

19  marca, niedziela

Brak wydarzeń

 

20  marca, poniedziałek

Brak wydarzeń 

 

21  marca, wtorek

Brak wydarzeń

 

22  marca, środa

Brak wydarzeń 

 

23  marca, czwartek

Brak wydarzeń 

 

24  marca, piątek

Brak wydarzeń 

 

25  marca, sobota

25 rocznica powstania Diecezji Rzeszowskiej - Msza święta w rzeszowskiej Farze o godz. 16.00

Wieczorem o godz. 20.00 rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych