Idźcie i głoście

Mk 16,15

Zespoły duszpasterskie - misyjny

Rozmiar tekstu:

Agenda misyjna ma na celu budzenie ducha misyjnego oraz uświadamianie odpowiedzialności nas wszystkich za ludzi, którzy nie znają jeszcze Jezusa i Jego Ewangelii. To także angażowanie się w pomoc duchową i materialną misjonarzom, szczególnie pochodzącym z naszej diecezji.

Na działalność agendy misyjnej składa się kilka wydarzeń w ciągu roku akademickiego. Na początku nowego roku formacji klerycy tworzą róże żywego różańca. W ten sposób zobowiązują się do codziennej modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Raz w miesiącu odbywa się zmiana tajemnic różańcowych i podawane są intencje papieskie na dany miesiąc - ogólna oraz misyjna. Pod koniec października, w Niedzielę Misyjną, odbywa się zbiórka pieniędzy, która cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród alumnów, jak i księży przełożonych. Zebrana kwota w całości ofiarowywana jest dla księdza misjonarza, który z okazji Tygodnia Misyjnego, zapraszany jest do naszej wspólnoty.

W okresie Bożonarodzeniowym agenda misyjna przygotowuje jasełka misyjne, które wystawianie są dwukrotnie podczas opłatkowego spotkania Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego. Raz na kwartał wydawany jest Biuletyn Misyjny. Zawiera on różnego rodzaju materiały misyjne (nabożeństwa, przykładowe teksty kolędy misyjnej, rozważania różańcowe, konspekty katechezy misyjnej). Są one pomocą dla duszpasterzy, którzy są zaangażowani w szkolne koła misyjne oraz dla tych, którym bliska jest tematyka misyjna.