Rozgość się
Wyższe Seminarium Duchowne
w Rzeszowie
Image is not available
Uczniowie Chrystusa
Szukasz drogi?
My już wybraliśmy
Znak łaski
Pismo Wyższego
Seminarium Duchownego
Kleryk na niedzielę
Przeżywaj swoją codzienność
zainspirowany Słowem Bożym
Most modlitewny
Dołącz do wzajemnej modlitwy
o powołania kapłańskie
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Przełożeni
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Formacja
Slider
Twoje miejsce :)
Arrow
Arrow
PlayPause
Rekrutacja
Slider
Image is not available

Dołącz do nas ;)

Wszystkich pragnących pójść za głosem Chrystusa
zapraszamy do nas!
Odwagi, nie lękajcie się!

Seminarium dziś

Seminarium to historia i miejsce, ale także wspaniali ludzie i nasi przyjaciele.
Zobacz się sam!

Image is not available

Najciekawsze chwile

U nas nie ma miejsca na nudę.
Nieustannie dzieje się coś ciekawego.
Zobacz sam!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

13 maja minęło 100 lat od pierwszego objawienia się Maryi trójce dzieci: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi w portugalskiej miejscowości Fatima. Dla uczczenia tego wydarzenia w wielu wspólnotach parafialnych od maja do października odprawiane są tzw. nabożeństwa fatimskie.

Setna rocznica objawień fatimskich zgromadziła w sobotni wieczór bardzo liczną rzeszę wiernych, którzy przybyli do rzeszowskiej Katedry. Także nasza wspólnota seminaryjna włączyła się we wspólną modlitwę i wielbienia Boga za dar Maryi. Fatimski wieczór rozpoczęła o godz. 19.00 Eucharystia, której przewodniczył ks. Biskup Edward Białogłowski. W homilii Biskup przypomniał główne treści orędzia fatimskiego, jakim są wezwanie do pokuty i nawrócenia. Przywołując sześć zjawień Maryi i ich historyczny przebieg, odniósł się również do trzech fatimskich sekretów, jakie mali wizjonerzy otrzymali od Matki Bożej. Podkreślając potrzebę osobistej odpowiedzi na fatimskie wezwanie do przemiany życia, przywołał może mniej znane słowa siostry Łucji, która w jednym z listów wspomniała o tym, iż ostateczną walką między dobrem a siłami zła, będzie walka o małżeństwo i rodzinę. W tym kontekście Biskup Edward zachęcał zgromadzonych wiernych do rozpoznawania znaków czasu.

Po Eucharystii odbyła się uroczysta procesja różańcowa z Figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz z relikwiami świętych Franciszka i Hiacynty Marto, którym objawiła się Matka Boża. Na zakończenie ksiądz Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa i został odśpiewany Apel Jasnogórski. 

Heading layer
Image is not available
Biblioteka
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider