Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Stulecie objawień fatimskich

Rozmiar tekstu:

13 maja minęło 100 lat od pierwszego objawienia się Maryi trójce dzieci: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi w portugalskiej miejscowości Fatima. Dla uczczenia tego wydarzenia w wielu wspólnotach parafialnych od maja do października odprawiane są tzw. nabożeństwa fatimskie.

Setna rocznica objawień fatimskich zgromadziła w sobotni wieczór bardzo liczną rzeszę wiernych, którzy przybyli do rzeszowskiej Katedry. Także nasza wspólnota seminaryjna włączyła się we wspólną modlitwę i wielbienia Boga za dar Maryi. Fatimski wieczór rozpoczęła o godz. 19.00 Eucharystia, której przewodniczył ks. Biskup Edward Białogłowski. W homilii Biskup przypomniał główne treści orędzia fatimskiego, jakim są wezwanie do pokuty i nawrócenia. Przywołując sześć zjawień Maryi i ich historyczny przebieg, odniósł się również do trzech fatimskich sekretów, jakie mali wizjonerzy otrzymali od Matki Bożej. Podkreślając potrzebę osobistej odpowiedzi na fatimskie wezwanie do przemiany życia, przywołał może mniej znane słowa siostry Łucji, która w jednym z listów wspomniała o tym, iż ostateczną walką między dobrem a siłami zła, będzie walka o małżeństwo i rodzinę. W tym kontekście Biskup Edward zachęcał zgromadzonych wiernych do rozpoznawania znaków czasu.

Po Eucharystii odbyła się uroczysta procesja różańcowa z Figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz z relikwiami świętych Franciszka i Hiacynty Marto, którym objawiła się Matka Boża. Na zakończenie ksiądz Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa i został odśpiewany Apel Jasnogórski.