Rozgość się
Wyższe Seminarium Duchowne
w Rzeszowie
Image is not available
Uczniowie Chrystusa
Szukasz drogi?
My już wybraliśmy
Znak łaski
Pismo Wyższego
Seminarium Duchownego
Kleryk na niedzielę
Przeżywaj swoją codzienność
zainspirowany Słowem Bożym
Most modlitewny
Dołącz do wzajemnej modlitwy
o powołania kapłańskie
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Przełożeni
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Formacja
Slider
Twoje miejsce :)
Arrow
Arrow
PlayPause
Rekrutacja
Slider
Image is not available

Dołącz do nas ;)

Wszystkich pragnących pójść za głosem Chrystusa
zapraszamy do nas!
Odwagi, nie lękajcie się!

Seminarium dziś

Seminarium to historia i miejsce, ale także wspaniali ludzie i nasi przyjaciele.
Zobacz się sam!

Image is not available

Najciekawsze chwile

U nas nie ma miejsca na nudę.
Nieustannie dzieje się coś ciekawego.
Zobacz sam!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Tegoroczne wielkanocne spotkanie z Przyjaciółmi naszego seminarium odbyło się 7 maja, w IV Niedzielę wielkanocną, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Niedziela ta rozpoczyna w Kościele kolejny, już 54 Tydzień Modlitw o Powołania.

Spotkanie rozpoczęło się w auli Instytutu Teologiczno - Pastoralnego o godzinie 10.00 i jego pierwsza część dotyczyła bieżących spraw działalności Stowarzyszenia Przyjaciół. Przewodniczył jej prezes SP WSD ojciec duchowny ks. Paweł Synoś.

Centralnym punktem wielkanocnego spotkania była uroczysta Eucharystia w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył ksiądz Biskup Kazimierz Górny. W homilii wspomniał o tym, że przełom kwietnia i maja jest bardzo ważny dla Polaków, gdyż wtedy obchodzimy wiele uroczystości związanych z patronami naszej ojczyzny: ze św. Wojciechem, św. Stanisławem oraz Maryją, Królową Polski. Ksiądz Biskup krótko przedstawił życiorys św. Wojciecha i Stanisława, patronów Polski, przypomniał też jak ważną rolę w dziejach naszego narodu odgrywała Maryja. Szczególnie było to widoczne podczas potopu szwedzkiego, kiedy Jasna Górna była „miejscem wolności, polskości”, którego najeźdźcom nie udało się zdobyć. Ks. Biskup wspomniał też o ważnych rocznicach, które przypadają w tym roku. Są to: 300. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, setna rocznica objawień fatimskich i setna rocznica założenia Grupy Rycerzy Niepokalanej przez św. Maksymiliana Kolbego. Na zakończenie Biskup Kazimierz przypomniał o wielkiej potrzebie modlitwy za cały świat, zwłaszcza w obliczu prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie oraz coraz większej laicyzacji. Po Mszy świętej wszyscy udali się na wspólny posiłek, który spożywany był w atmosferze wielkanocnej radości.

Wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością dziękujemy za wspólne świętowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa. Jednocześnie zachęcamy aby szczególnie najbliższy tydzień był czasem zjednoczenia w modlitwie wszystkich wiernych, którzy z wiarą będą powierzali Dobremu Bogu intencje każdego człowieka, który rozeznaje swoje powołanie i pragnie z odpowiedzialnością wypełnić misję, zawierzoną mu przez Boga. 

Heading layer
Image is not available
Biblioteka
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider