Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Wielkanocne spotkanie z Przyjaciółmi

Rozmiar tekstu:

Tegoroczne wielkanocne spotkanie z Przyjaciółmi naszego seminarium odbyło się 7 maja, w IV Niedzielę wielkanocną, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Niedziela ta rozpoczyna w Kościele kolejny, już 54 Tydzień Modlitw o Powołania.

Spotkanie rozpoczęło się w auli Instytutu Teologiczno - Pastoralnego o godzinie 10.00 i jego pierwsza część dotyczyła bieżących spraw działalności Stowarzyszenia Przyjaciół. Przewodniczył jej prezes SP WSD ojciec duchowny ks. Paweł Synoś.

Centralnym punktem wielkanocnego spotkania była uroczysta Eucharystia w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył ksiądz Biskup Kazimierz Górny. W homilii wspomniał o tym, że przełom kwietnia i maja jest bardzo ważny dla Polaków, gdyż wtedy obchodzimy wiele uroczystości związanych z patronami naszej ojczyzny: ze św. Wojciechem, św. Stanisławem oraz Maryją, Królową Polski. Ksiądz Biskup krótko przedstawił życiorys św. Wojciecha i Stanisława, patronów Polski, przypomniał też jak ważną rolę w dziejach naszego narodu odgrywała Maryja. Szczególnie było to widoczne podczas potopu szwedzkiego, kiedy Jasna Górna była „miejscem wolności, polskości”, którego najeźdźcom nie udało się zdobyć. Ks. Biskup wspomniał też o ważnych rocznicach, które przypadają w tym roku. Są to: 300. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, setna rocznica objawień fatimskich i setna rocznica założenia Grupy Rycerzy Niepokalanej przez św. Maksymiliana Kolbego. Na zakończenie Biskup Kazimierz przypomniał o wielkiej potrzebie modlitwy za cały świat, zwłaszcza w obliczu prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie oraz coraz większej laicyzacji. Po Mszy świętej wszyscy udali się na wspólny posiłek, który spożywany był w atmosferze wielkanocnej radości.

Wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością dziękujemy za wspólne świętowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa. Jednocześnie zachęcamy aby szczególnie najbliższy tydzień był czasem zjednoczenia w modlitwie wszystkich wiernych, którzy z wiarą będą powierzali Dobremu Bogu intencje każdego człowieka, który rozeznaje swoje powołanie i pragnie z odpowiedzialnością wypełnić misję, zawierzoną mu przez Boga.