Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Człowiek zmartwychwstania - dzień skupienia

Rozmiar tekstu:

W sobotę wieczorem, 22 kwietnia pieśnią o Zmartwychwstaniu Pańskim i hymnem do Ducha Świętego rozpoczęliśmy dzień skupienia. Poprowadził go ks. Artur Sepioło, dyrektor sekcji ds. Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej. Dzień skupienia miał nas prowadzić do tego, abyśmy się stawali ludźmi Paschy – ludźmi przemienionymi przez Jezusa i umocnionymi przez Ducha Świętego.

Najpierw przenieśliśmy się do Wieczernika i skupiliśmy się na geście umycia nóg Apostołom przez Jezusa. Przez ten gest Chrystus pokazał, że chce nam służyć. Dziękowaliśmy też Bogu za wszystko co otrzymaliśmy od Niego. Na koniec mogliśmy się podzielić z braćmi doświadczeniem odkrywania Boga w naszym życiu.

Następnego dnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, wpatrując się w przykład św. Piotra, mogliśmy przejść z „etapu przechwałek” (obietnic bez pokrycia) do „etapu przebaczenia”(dostrzeżenia i zaakceptowania w nas słabości). Przyglądaliśmy się różnym mechanizmom obronnym, które stosujemy w naszym życiu. Wszystko to mogliśmy powierzać Bogu podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po południu modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie podobnie jak św. Piotr po Zmartwychwstaniu, mogliśmy na nowo okrywać miłość Jezusa, który zawsze się o nas troszczy. Mogliśmy się też tym doświadczeniem podzielić z braćmi.

Szczytem dnia skupienia była wspólna Eucharystia, której przewodniczył ks. Artur Sepioło. W homilii wspomniał on, że Piotr bezpośrednio po Zmartwychwstaniu nie mógł działać z mocą, bo nie otrzymał jeszcze pieczęci Ducha Świętego. Każdy z nas wraz z sakramentem Chrztu i Bierzmowania otrzymał pieczęć Ducha Świętego – mówił rekolekcjonista. Każdy dzięki tej pieczęci otrzymuje natchnienia, łaski i charyzmaty. Od nas zależy, czy będziemy na nie otwarci.

Dzień skupienia zakończył się krótkim podsumowaniem i podziękowaniem za ten ważny czas.