Rozgość się
Wyższe Seminarium Duchowne
w Rzeszowie
Image is not available
Uczniowie Chrystusa
Szukasz drogi?
My już wybraliśmy
Znak łaski
Pismo Wyższego
Seminarium Duchownego
Kleryk na niedzielę
Przeżywaj swoją codzienność
zainspirowany Słowem Bożym
Most modlitewny
Dołącz do wzajemnej modlitwy
o powołania kapłańskie
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Przełożeni
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Formacja
Slider
Twoje miejsce :)
Arrow
Arrow
PlayPause
Rekrutacja
Slider
Image is not available

Dołącz do nas ;)

Wszystkich pragnących pójść za głosem Chrystusa
zapraszamy do nas!
Odwagi, nie lękajcie się!

Seminarium dziś

Seminarium to historia i miejsce, ale także wspaniali ludzie i nasi przyjaciele.
Zobacz się sam!

Image is not available

Najciekawsze chwile

U nas nie ma miejsca na nudę.
Nieustannie dzieje się coś ciekawego.
Zobacz sam!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

W sobotę wieczorem, 22 kwietnia pieśnią o Zmartwychwstaniu Pańskim i hymnem do Ducha Świętego rozpoczęliśmy dzień skupienia. Poprowadził go ks. Artur Sepioło, dyrektor sekcji ds. Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej. Dzień skupienia miał nas prowadzić do tego, abyśmy się stawali ludźmi Paschy – ludźmi przemienionymi przez Jezusa i umocnionymi przez Ducha Świętego.

Najpierw przenieśliśmy się do Wieczernika i skupiliśmy się na geście umycia nóg Apostołom przez Jezusa. Przez ten gest Chrystus pokazał, że chce nam służyć. Dziękowaliśmy też Bogu za wszystko co otrzymaliśmy od Niego. Na koniec mogliśmy się podzielić z braćmi doświadczeniem odkrywania Boga w naszym życiu.

Następnego dnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, wpatrując się w przykład św. Piotra, mogliśmy przejść z „etapu przechwałek” (obietnic bez pokrycia) do „etapu przebaczenia”(dostrzeżenia i zaakceptowania w nas słabości). Przyglądaliśmy się różnym mechanizmom obronnym, które stosujemy w naszym życiu. Wszystko to mogliśmy powierzać Bogu podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po południu modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie podobnie jak św. Piotr po Zmartwychwstaniu, mogliśmy na nowo okrywać miłość Jezusa, który zawsze się o nas troszczy. Mogliśmy się też tym doświadczeniem podzielić z braćmi.

Szczytem dnia skupienia była wspólna Eucharystia, której przewodniczył ks. Artur Sepioło. W homilii wspomniał on, że Piotr bezpośrednio po Zmartwychwstaniu nie mógł działać z mocą, bo nie otrzymał jeszcze pieczęci Ducha Świętego. Każdy z nas wraz z sakramentem Chrztu i Bierzmowania otrzymał pieczęć Ducha Świętego – mówił rekolekcjonista. Każdy dzięki tej pieczęci otrzymuje natchnienia, łaski i charyzmaty. Od nas zależy, czy będziemy na nie otwarci.

Dzień skupienia zakończył się krótkim podsumowaniem i podziękowaniem za ten ważny czas. 

Heading layer
Image is not available
Biblioteka
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider