Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Rozmiar tekstu:

Wielki Piątek jest szczególnie ważnym dniem w życiu każdego chrześcijanina. Jest to dzień, w którym przeżywany Mękę i Śmierć Chrystusa. Również i w naszej wspólnocie seminaryjnej jest on dniem wyjątkowym. W godzinach porannych jest celebrowana Jutrznia wraz z katechezą wprowadzającą w tajemnicę tego dnia, jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. „ciemnicy”, możliwość wyjścia do pobliskich kościołów na chwilę modlitwy.

Po południu o godzinie 17.00 wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej, która rozpoczęła się w Parku Papieskim obok Katedry. O godzinie 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej.

W homilii Ksiądz Biskup Jan zwrócił uwagę na opis Męki Pańskiej przedstawiony przez Ewangelistę Jana. Przypomniał, że święty brat Albert Chmielowski czerpał właśnie inspirację z Ewangelii według świętego Jana malując słynny obraz „Ecce Homo”. Obraz ten był też znakiem wewnętrznej przemiany człowieka, której doświadczył brat Albert. Ksiądz Biskup zachęcił wszystkich do kontemplowania Męki Pańskiej przez duchową lekturę Pasji według św. Jana.

Po powrocie do seminarium mieliśmy możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W następny dzień tj. w Wielką Sobotę, po celebracji Jutrzni i śniadaniu z ks. Biskupem udamy się do rodzinnych parafii aby tam świętować Zmartwychwstanie.