Rozgość się
Wyższe Seminarium Duchowne
w Rzeszowie
Image is not available
Uczniowie Chrystusa
Szukasz drogi?
My już wybraliśmy
Znak łaski
Pismo Wyższego
Seminarium Duchownego
Kleryk na niedzielę
Przeżywaj swoją codzienność
zainspirowany Słowem Bożym
Most modlitewny
Dołącz do wzajemnej modlitwy
o powołania kapłańskie
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Przełożeni
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Formacja
Slider
Twoje miejsce :)
Arrow
Arrow
PlayPause
Rekrutacja
Slider
Image is not available

Dołącz do nas ;)

Wszystkich pragnących pójść za głosem Chrystusa
zapraszamy do nas!
Odwagi, nie lękajcie się!

Seminarium dziś

Seminarium to historia i miejsce, ale także wspaniali ludzie i nasi przyjaciele.
Zobacz się sam!

Image is not available

Najciekawsze chwile

U nas nie ma miejsca na nudę.
Nieustannie dzieje się coś ciekawego.
Zobacz sam!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Niedziela Palmowa jako pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia, w którym są celebrowane najważniejsze wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa. Od 32 lat niedziela ta jest również związana z obchodzonym w diecezjach całego Kościoła Dniem Młodzieży.

W tym dniu kościół katedralny zgromadził  rzeszę młodych ludzi z różnych parafii naszej diecezji. Pierwszym etapem tegorocznych obchodów była procesja z palmami z Parku papieskiego ku Katedrze rzeszowskiej, zakończona odczytaniem fragmentu Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy (Mt 21, 1-11).

Potem rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby, podczas której została odśpiewana Pasja według św. Mateusza (Mt 26, 14 – 27, 66). W homilii ksiądz Biskup odniósł się do słów z kantyku Maryi: Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, które są jednych z trzech tematów przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży w Panamie w 2019 r. Biskup Jan wspomniał, że Maryja nie była dziewczyną „kanapową”, gdyż odważnie przyjęła dar zwiastowania i odpowiedziała „fiat” na powołanie. Maryja pokazuje też, że dzięki miłosierdziu Bożemu słabości nie stanowią ograniczenia.

Nie ma świętego bez przeszłości ani grzesznika bez przyszłości – mówił ksiądz Biskup odwołując się do słów papieża Franciszka. Wskazał również na wielką rolę zachowywania pamięci wydarzeń życiowych i w związku z tym zachęcał, aby codziennie zatrzymać się na kilka minut, aby przypomnieć sobie dobre chwile i podziękować za nie Bogu.

Na koniec homilii ksiądz Biskup postawił wszystkim zadanie, aby nauczyć się hymnu Magnificat, aby tak jak Maryja wysławiać Boga za wielkie rzeczy, które czyni w życiu każdego z nas.

Po zakończonej Mszy świętej młodzież udała się do parku papieskiego, aby uczestniczyć w dalszej części uroczystości związanych z obchodami XXXII Światowego Dnia Młodzieży. 

Heading layer
Image is not available
Biblioteka
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider