Rozgość się
Wyższe Seminarium Duchowne
w Rzeszowie
Image is not available
Uczniowie Chrystusa
Szukasz drogi?
My już wybraliśmy
Znak łaski
Pismo Wyższego
Seminarium Duchownego
Kleryk na niedzielę
Przeżywaj swoją codzienność
zainspirowany Słowem Bożym
Most modlitewny
Dołącz do wzajemnej modlitwy
o powołania kapłańskie
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Przełożeni
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Formacja
Slider
Twoje miejsce :)
Arrow
Arrow
PlayPause
Rekrutacja
Slider
Image is not available

Dołącz do nas ;)

Wszystkich pragnących pójść za głosem Chrystusa
zapraszamy do nas!
Odwagi, nie lękajcie się!

Seminarium dziś

Seminarium to historia i miejsce, ale także wspaniali ludzie i nasi przyjaciele.
Zobacz się sam!

Image is not available

Najciekawsze chwile

U nas nie ma miejsca na nudę.
Nieustannie dzieje się coś ciekawego.
Zobacz sam!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Z inicjatywy i na zaproszenie pana Posła Kazimierza Gołojucha, alumni lat od I do IV udali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd miał miejsce w czwartek, 6 kwietnia.  

Wycieczkę rozpoczęła się od siedziby polskiego Parlamentu. Najpierw w kaplicy sejmowej została odprawiona Msza święta, której przewodniczył ksiądz Rektor Paweł Pietrusiak. Uczestniczyli w niej też pan Poseł Kazimierz Gołojuch oraz panie Posłanki: Krystyna Wróblewska i Halina Szydełko. W homilii ksiądz Rektor czerpiąc z Liturgii słowa przypomniał o wielkiej roli pamięci. Pan Bóg pamięta o nas zawsze, tylko my nieraz odpowiadamy mu niewiernością. Największą pamiątką jest Eucharystia, gdyż Jezus w Wieczerniku powiedział: „To czyńcie na moją pamiątkę”. Ksiądz Rektor przypomniał także, że i my powinniśmy pamiętać o wielkich dziełach Boga w historii naszego narodu.

Po Mszy świętej zwiedziliśmy Sejm i Senat. Przedstawiono nam historię Parlamentu, jak też historię budynku, w którym obecnie znajduje się jego siedziba. Mieliśmy także możliwość uczestniczyć przez chwilę w posiedzeniu Sejmu.

Kolejnym ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, otwartego w 2004 r. z inicjatywy i przy wielkim zaangażowaniu przez ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego.

Ostatnim miejscem które zwiedziliśmy było Muzeum bł. księdza Jerzego Popiełuszki przy Kościele św. Stanisława w Warszawie na Żoliborzu. Pobyt w stolicy zakończyliśmy modlitwą przy grobie błogosławionego męczennika.

Dziękujemy panu Posłowi Kazimierzowi Gołojuchowi za zaangażowanie i zorganizowanie pobytu w Warszawie oraz możliwość zwiedzenia miejsc tak ważnych dla naszej Ojczyzny. 

Heading layer
Image is not available
Biblioteka
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider