Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Wycieczka do Warszawy

Rozmiar tekstu:

Z inicjatywy i na zaproszenie pana Posła Kazimierza Gołojucha, alumni lat od I do IV udali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd miał miejsce w czwartek, 6 kwietnia.  

Wycieczkę rozpoczęła się od siedziby polskiego Parlamentu. Najpierw w kaplicy sejmowej została odprawiona Msza święta, której przewodniczył ksiądz Rektor Paweł Pietrusiak. Uczestniczyli w niej też pan Poseł Kazimierz Gołojuch oraz panie Posłanki: Krystyna Wróblewska i Halina Szydełko. W homilii ksiądz Rektor czerpiąc z Liturgii słowa przypomniał o wielkiej roli pamięci. Pan Bóg pamięta o nas zawsze, tylko my nieraz odpowiadamy mu niewiernością. Największą pamiątką jest Eucharystia, gdyż Jezus w Wieczerniku powiedział: „To czyńcie na moją pamiątkę”. Ksiądz Rektor przypomniał także, że i my powinniśmy pamiętać o wielkich dziełach Boga w historii naszego narodu.

Po Mszy świętej zwiedziliśmy Sejm i Senat. Przedstawiono nam historię Parlamentu, jak też historię budynku, w którym obecnie znajduje się jego siedziba. Mieliśmy także możliwość uczestniczyć przez chwilę w posiedzeniu Sejmu.

Kolejnym ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, otwartego w 2004 r. z inicjatywy i przy wielkim zaangażowaniu przez ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego.

Ostatnim miejscem które zwiedziliśmy było Muzeum bł. księdza Jerzego Popiełuszki przy Kościele św. Stanisława w Warszawie na Żoliborzu. Pobyt w stolicy zakończyliśmy modlitwą przy grobie błogosławionego męczennika.

Dziękujemy panu Posłowi Kazimierzowi Gołojuchowi za zaangażowanie i zorganizowanie pobytu w Warszawie oraz możliwość zwiedzenia miejsc tak ważnych dla naszej Ojczyzny.