Miłosierni jak Ojciec

Łk 6,36

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Zakończenie rekolekcji oraz udzielenie posług lektoratu i akolitatu

Rozmiar tekstu:

W dniach 25 – 30 marca przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, które poprowadził znany rekolekcjonista ojciec Józef Augustyn, jezuita.

Ojciec Augustyn podczas rekolekcji poruszył wiele cennych tematów dotyczących prowadzenia głębokiego życia duchowego, jak choćby modlitwy czy rachunku sumienia. W konferencjach o. Józef zwracał uwagę na zagadnienia dotyczące rozeznawania powołania, posłuszeństwa, celibatu, spowiedzi. Podczas rekolekcji był też czas na rozważanie Słowa Bożego. Szczególnie medytowaliśmy nad fragmentem z Księgi Rodzaju o walce Jakuba z Bogiem oraz nad fragmentem z Drugiej Księgi Samuela dotyczącym grzechu Dawida.

Motywem przewodnim tych rekolekcji było pokazanie, że w naszym życiu musimy toczyć nieustannie walkę duchową. Musimy też odkrywać wielką miłość Boga w stosunku do nas, mimo tego że jesteśmy Mu często niewierni.

W przeżywaniu rekolekcji pomagały nam też takie lektury, jak Kwadrans szczerości  autorstwa ojca Augustyna oraz Jan Ślęzak. Notatki rekolekcyjne alumna 1935-1937 zawierające krótkie notatki i przemyślenia z rekolekcji seminaryjnych proboszcza Ołpin, który był przykładem gorliwości kapłańskiej dla o. Józefa Augustyna.

W piątek 31 marca, Ksiądz Biskup Edward Białogłowski udzielił posług lektoratu dla 8 braci z kursu III i akolitatu dla 10 braci z kursu IV. W homilii Ksiądz biskup nawiązując do hasła obecnego roku duszpasterskiego Idźcie i głoście przypomniał o bardzo ważnym obowiązku każdego chrześcijanina, jakim jest głoszenie Słowa Bożego nie tylko w Kościele, ale też przez świadectwo swojego życia.