Rozgość się
Wyższe Seminarium Duchowne
w Rzeszowie
Image is not available
Uczniowie Chrystusa
Szukasz drogi?
My już wybraliśmy
Znak łaski
Pismo Wyższego
Seminarium Duchownego
Kleryk na niedzielę
Przeżywaj swoją codzienność
zainspirowany Słowem Bożym
Most modlitewny
Dołącz do wzajemnej modlitwy
o powołania kapłańskie
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Przełożeni
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Formacja
Slider
Twoje miejsce :)
Arrow
Arrow
PlayPause
Rekrutacja
Slider
Image is not available

Dołącz do nas ;)

Wszystkich pragnących pójść za głosem Chrystusa
zapraszamy do nas!
Odwagi, nie lękajcie się!

Seminarium dziś

Seminarium to historia i miejsce, ale także wspaniali ludzie i nasi przyjaciele.
Zobacz się sam!

Image is not available

Najciekawsze chwile

U nas nie ma miejsca na nudę.
Nieustannie dzieje się coś ciekawego.
Zobacz sam!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

W dniach 25 – 30 marca przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, które poprowadził znany rekolekcjonista ojciec Józef Augustyn, jezuita.

Ojciec Augustyn podczas rekolekcji poruszył wiele cennych tematów dotyczących prowadzenia głębokiego życia duchowego, jak choćby modlitwy czy rachunku sumienia. W konferencjach o. Józef zwracał uwagę na zagadnienia dotyczące rozeznawania powołania, posłuszeństwa, celibatu, spowiedzi. Podczas rekolekcji był też czas na rozważanie Słowa Bożego. Szczególnie medytowaliśmy nad fragmentem z Księgi Rodzaju o walce Jakuba z Bogiem oraz nad fragmentem z Drugiej Księgi Samuela dotyczącym grzechu Dawida.

Motywem przewodnim tych rekolekcji było pokazanie, że w naszym życiu musimy toczyć nieustannie walkę duchową. Musimy też odkrywać wielką miłość Boga w stosunku do nas, mimo tego że jesteśmy Mu często niewierni.

W przeżywaniu rekolekcji pomagały nam też takie lektury, jak Kwadrans szczerości  autorstwa ojca Augustyna oraz Jan Ślęzak. Notatki rekolekcyjne alumna 1935-1937 zawierające krótkie notatki i przemyślenia z rekolekcji seminaryjnych proboszcza Ołpin, który był przykładem gorliwości kapłańskiej dla o. Józefa Augustyna.

W piątek 31 marca, Ksiądz Biskup Edward Białogłowski udzielił posług lektoratu dla 8 braci z kursu III i akolitatu dla 10 braci z kursu IV. W homilii Ksiądz biskup nawiązując do hasła obecnego roku duszpasterskiego Idźcie i głoście przypomniał o bardzo ważnym obowiązku każdego chrześcijanina, jakim jest głoszenie Słowa Bożego nie tylko w Kościele, ale też przez świadectwo swojego życia.

Heading layer
Image is not available
Biblioteka
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider