Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Rekolekcje wielkopostne 2017

Rozmiar tekstu:

„Trudniej jest powściągnąć ducha niż dręczyć ciało.” (św. Ignacy Loyola)

W sobotę 25 marca o godzinie 20.00, rozpoczną się w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne, które potrwają do czwartku 30 marca. Jest to szczególny czas, by spotkać się na modlitwie z Bogiem i z sobą samym.

W tym roku rekolekcje poprowadzi ojciec prof. dr hab. Józef Augustyn SJ, znany kierownik duchowy, autor wielu książek z zakresu duchowości i pedagogiki chrześcijańskiej, choćby takich jak: Kwadrans szczerości, Integracja seksualna. Przewodnik w poznawaniu i kształtowaniu własnej seksualności, Świat ludzkich uczuć, Homoseksualizm a miłość.

O. Józef Augustyn założył znany kwartalnik „Życie duchowe”, był też redaktorem naczelnym kwartalnika „Pastores” (1998 – 2002). Posługiwał i wciąż posługuje jako kierownik duchowy między innymi w Centrum Duchowości w Częstochowie a także w Domu Rekolekcyjnym w Czechowicach - Dziedzicach.

Oprócz działalności duszpasterskiej ojciec Józef Augustyn prowadzi też działalność naukową. Od 1994 prowadził wykłady z zakresu pedagogiki i życia duchowego na Wydziale Filozoficznym Towarzystwa Jezusowego w Krakowie; od 1999 w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie; od 2012 roku w Akademii „Ignatianum”, a od 2015r.  wykłada na Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej imieniem kard. Augusta Holonda w Mysłowicach.

Czas rekolekcji, osobę ojca rekolekcjonisty i całą naszą wspólnotę polecamy modlitwie naszych Przyjaciół.