Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Spotkanie z Rektorem seminarium w Mundelein w Stanach Zjednoczonych

Rozmiar tekstu:

W sobotni wieczór 18 marca, w naszym seminarium odbyło się spotkanie z ks. dr. Markiem Duranem, Rektorem seminarium w Mundelein w Archidiecezji Chicago. Ks. Marek pochodzi z naszej diecezji, z parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Rożnowicach.

Na wstępie ksiądz Rektor opowiedział krótko historię swojego powołania kapłańskiego i przy tej okazji podziękował diecezji rzeszowskiej za to, że mógł rozpocząć drogę ku kapłaństwu właśnie tutaj. Następnie przedstawił charakterystykę Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych. Wskazał, że Kościół w tym kraju się latynizuje w związku z licznymi migracjami z Ameryki Południowej.

Ks. Marek Duran opowiedział również o seminarium duchowym w Mundelein, które liczy obecnie 186 kleryków z 34 diecezji, o przebiegu formacji w tymże seminarium, a potem zaprezentował film przedstawiający cały kompleks seminarium, zwany University of Saint Mary of the Lake.

Spotkanie sprowokowało wiele pytań na które ks. Rektor mógł udzielić odpowiedzi. Wdzięczni za spotkanie dziękujemy ks. Markowi Duranowi za wizytę w naszym seminarium, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach i prośmy o nowych, świętych kapłanów, którzy będą posługiwać dla Kościoła w Stanach Zjednoczonych.