Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Siatkarskie emocje: WSD Rzeszów - WSD Radom

Rozmiar tekstu:

W sobotę 18 marca, w hali sportowej Instytutu Teologiczno – Pastoralnego w Rzeszowie, nasza drużyna siatkarska rozegrała kolejny mecz w ramach Mistrzostw Polski Seminariów duchownych w piłce siatkowej. Tym razem rywalami byli klerycy z Radomia, którzy są aktualnymi mistrzami Polski.

Mecz rozpoczął się dla naszej drużyny bardzo dobrze. Już na początku pierwszego seta osiągnęliśmy kilkupunktową przewagę, którą utrzymaliśmy do końca pierwszej partii (25:19). Drugi set był nieco trudniejszy, ale udało się go wygrać (26:24) i prowadziliśmy już 2:0. Problemy zaczęły się w trzecim secie, który przegraliśmy znaczną różnica punktów (18:25). Również czwarty set zakończył się zwycięstwem drużyny z Radomia (14:25). Było więc pewne, że o zwycięstwie zadecyduje tie-break. W ostatniej partii ulegliśmy przyjezdnym (14:16) i mecz zakończył się przegraną naszej reprezentacji 2:3.

Sportowe starcie stało na dobrym poziomie, był to mecz  pełen emocji i zwrotów akcji. Nasza drużyna zdobyła cenne doświadczenie, które - mamy nadzieję - przyda się w kolejnych latach.

Pozostaje dziękować zawodnikom za walkę oraz kibicom za gorący doping.

Składy poszczególnych drużyn:

WSD Radom: Michał Nachyła, Paweł Męcina, Damian Maciąg, Radosław Wąchocki, Piotr Czyż, Mateusz Nowak, Paweł Zubek

WSD Rzeszów: Marcin Pater, Piotr Łojek, Mateusz Wielgosz, Łukasz Ziemniak, Jan Furman, Krzysztof Jędruchów, Piotr Wąsacz

Mecz sędziował: pan Piotr Schöntag z Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej