Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Spotkanie ze wspólnotami AA i Al-Anon

Rozmiar tekstu:

We wtorek 14 marca, w naszej wspólnocie gościliśmy przedstawicieli grup Anonimowych Alkoholików: „Alternatywa” z Jarosławia, „Początek” z Rzeszowa, „Orion” z Rzeszowa oraz przedstawicieli Al-Anon „Przemiana” z Rzeszowa, czyli grupy zajmującej się pomocą rodzinom osób uzależnionych.

Spotkanie miało charakter informacyjny. Najpierw przedstawiciele AA odczytali Preambułę Anonimowych Alkoholików, czyli 12 kroków będących podstawą pracy dla uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Potem krótko opowiedzieli o historii powstania grup: AA i Al-Anon. Po tych informacjach zaproszeni goście przedstawili istotę problemu alkoholowego. Poruszającym momentem spotkania były świadectwa osób uzależnionych od alkoholu mówiące o ich zmaganiu z chorobą i nadziejami oraz świadectwa rodzin alkoholików, które są doświadczane przez różne skutki choroby alkoholowej członka rodziny. Na koniec spotkania wszyscy pomodliliśmy o pogodę ducha, czyli modlitwą praktykowaną przez grupy AA.

Spotkanie przybliżyło nam problem alkoholizmu, dostarczyło informacji, które będą nam przydatne w przyszłej pracy duszpasterskiej oraz przypomniało o potrzebie modlitwy za osoby uzależnione od alkoholu.