Miłosierni jak Ojciec

Łk 6,36

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Dzień skupienia dla rozeznających powołanie

Rozmiar tekstu:

Rozeznanie powołania to jedno z najważniejszych a zarazem najtrudniejszych zadań w życiu. W Wielkim Poście już od kilku lat, wspólnota seminaryjna zaprasza młodzież męską na chwilę refleksji, modlitwy a przede wszystkim spotkania, by dzielić się świadectwem odkrywania powołania.

W ubiegłą niedzielę 12 marca 17 młodych mężczyzn postanowiło zaryzykować i dać szansę Panu Bogu, by w seminaryjnej wspólnocie przeżyć swoisty dzień skupienia, którego celem była modlitwa o dobre rozeznanie życiowego powołania. Wszystkich młodych przybyłych z różnych części diecezji powitał ks. Rektor Paweł Pietrusiak. Grupa była zróżnicowana zarówno wiekowo jak i osobowościowo. Po chwili wzajemnej integracji, ojciec duchowny ks. Paweł Synoś, zaprosił do medytacji nad tekstem z Ewangelii wg św. Jana, który mówił o powołaniu uczniów. W ciszy seminaryjnej kaplicy wszyscy uczestnicy dnia skupienia mogli przez kilkanaście minut przebywać sam na sam z Panem Bogiem, wsłuchując się w Jego Słowo. Przygotowując się do Eucharystii mieli także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia, w trakcie której wybrzmiały słowa Ewangelii mówiące o przemienieniu Jezusa. Po Mszy świętej i obiedzie spożywanym wraz z całą wspólnotą na seminaryjnym refektarzu był czas na poznanie seminarium, wizytę w kleryckich pokojach i salach wykładowych. To tam nasi goście mogli również posłuchać tego jak wygląda seminaryjna formacja, czym żyje klerycka wspólnota na co dzień. Nie zabrakło czasu na pytania dotyczące odkrywania powołania i całego procesu przygotowania do kapłaństwa.

Spotkanie podsumował ks. Paweł Synoś, który zaznaczył, że do seminarium nie przychodzi się po to, żeby zostać klerykiem na całe życie. Seminarium ma pomóc w rozeznaniu, jaka jest Wola Boga i jaką drogą chce nas On prowadzić.

Wszystkich uczestników dnia skupienia i wszystkich, którzy stają przed zadaniem rozeznania swojego powołania, polecamy szczególnej modlitwie naszych Przyjaciół.

Wydarzy się

W najbliższym czasie w Seminarium będą miały miejsce następujące wydarzenia:

19  marca, niedziela

Brak wydarzeń

 

20  marca, poniedziałek

Brak wydarzeń 

 

21  marca, wtorek

Brak wydarzeń

 

22  marca, środa

Brak wydarzeń 

 

23  marca, czwartek

Brak wydarzeń 

 

24  marca, piątek

Brak wydarzeń 

 

25  marca, sobota

25 rocznica powstania Diecezji Rzeszowskiej - Msza święta w rzeszowskiej Farze o godz. 16.00

Wieczorem o godz. 20.00 rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych