Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Dzień skupienia dla rozeznających powołanie

Rozmiar tekstu:

Rozeznanie powołania to jedno z najważniejszych a zarazem najtrudniejszych zadań w życiu. W Wielkim Poście już od kilku lat, wspólnota seminaryjna zaprasza młodzież męską na chwilę refleksji, modlitwy a przede wszystkim spotkania, by dzielić się świadectwem odkrywania powołania.

W ubiegłą niedzielę 12 marca 17 młodych mężczyzn postanowiło zaryzykować i dać szansę Panu Bogu, by w seminaryjnej wspólnocie przeżyć swoisty dzień skupienia, którego celem była modlitwa o dobre rozeznanie życiowego powołania. Wszystkich młodych przybyłych z różnych części diecezji powitał ks. Rektor Paweł Pietrusiak. Grupa była zróżnicowana zarówno wiekowo jak i osobowościowo. Po chwili wzajemnej integracji, ojciec duchowny ks. Paweł Synoś, zaprosił do medytacji nad tekstem z Ewangelii wg św. Jana, który mówił o powołaniu uczniów. W ciszy seminaryjnej kaplicy wszyscy uczestnicy dnia skupienia mogli przez kilkanaście minut przebywać sam na sam z Panem Bogiem, wsłuchując się w Jego Słowo. Przygotowując się do Eucharystii mieli także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia, w trakcie której wybrzmiały słowa Ewangelii mówiące o przemienieniu Jezusa. Po Mszy świętej i obiedzie spożywanym wraz z całą wspólnotą na seminaryjnym refektarzu był czas na poznanie seminarium, wizytę w kleryckich pokojach i salach wykładowych. To tam nasi goście mogli również posłuchać tego jak wygląda seminaryjna formacja, czym żyje klerycka wspólnota na co dzień. Nie zabrakło czasu na pytania dotyczące odkrywania powołania i całego procesu przygotowania do kapłaństwa.

Spotkanie podsumował ks. Paweł Synoś, który zaznaczył, że do seminarium nie przychodzi się po to, żeby zostać klerykiem na całe życie. Seminarium ma pomóc w rozeznaniu, jaka jest Wola Boga i jaką drogą chce nas On prowadzić.

Wszystkich uczestników dnia skupienia i wszystkich, którzy stają przed zadaniem rozeznania swojego powołania, polecamy szczególnej modlitwie naszych Przyjaciół.