Rozgość się
Wyższe Seminarium Duchowne
w Rzeszowie
Image is not available
Uczniowie Chrystusa
Szukasz drogi?
My już wybraliśmy
Znak łaski
Pismo Wyższego
Seminarium Duchownego
Kleryk na niedzielę
Przeżywaj swoją codzienność
zainspirowany Słowem Bożym
Most modlitewny
Dołącz do wzajemnej modlitwy
o powołania kapłańskie
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Przełożeni
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Formacja
Slider
Twoje miejsce :)
Arrow
Arrow
PlayPause
Rekrutacja
Slider
Image is not available

Dołącz do nas ;)

Wszystkich pragnących pójść za głosem Chrystusa
zapraszamy do nas!
Odwagi, nie lękajcie się!

Seminarium dziś

Seminarium to historia i miejsce, ale także wspaniali ludzie i nasi przyjaciele.
Zobacz się sam!

Image is not available

Najciekawsze chwile

U nas nie ma miejsca na nudę.
Nieustannie dzieje się coś ciekawego.
Zobacz sam!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Rozeznanie powołania to jedno z najważniejszych a zarazem najtrudniejszych zadań w życiu. W Wielkim Poście już od kilku lat, wspólnota seminaryjna zaprasza młodzież męską na chwilę refleksji, modlitwy a przede wszystkim spotkania, by dzielić się świadectwem odkrywania powołania.

W ubiegłą niedzielę 12 marca 17 młodych mężczyzn postanowiło zaryzykować i dać szansę Panu Bogu, by w seminaryjnej wspólnocie przeżyć swoisty dzień skupienia, którego celem była modlitwa o dobre rozeznanie życiowego powołania. Wszystkich młodych przybyłych z różnych części diecezji powitał ks. Rektor Paweł Pietrusiak. Grupa była zróżnicowana zarówno wiekowo jak i osobowościowo. Po chwili wzajemnej integracji, ojciec duchowny ks. Paweł Synoś, zaprosił do medytacji nad tekstem z Ewangelii wg św. Jana, który mówił o powołaniu uczniów. W ciszy seminaryjnej kaplicy wszyscy uczestnicy dnia skupienia mogli przez kilkanaście minut przebywać sam na sam z Panem Bogiem, wsłuchując się w Jego Słowo. Przygotowując się do Eucharystii mieli także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia, w trakcie której wybrzmiały słowa Ewangelii mówiące o przemienieniu Jezusa. Po Mszy świętej i obiedzie spożywanym wraz z całą wspólnotą na seminaryjnym refektarzu był czas na poznanie seminarium, wizytę w kleryckich pokojach i salach wykładowych. To tam nasi goście mogli również posłuchać tego jak wygląda seminaryjna formacja, czym żyje klerycka wspólnota na co dzień. Nie zabrakło czasu na pytania dotyczące odkrywania powołania i całego procesu przygotowania do kapłaństwa.

Spotkanie podsumował ks. Paweł Synoś, który zaznaczył, że do seminarium nie przychodzi się po to, żeby zostać klerykiem na całe życie. Seminarium ma pomóc w rozeznaniu, jaka jest Wola Boga i jaką drogą chce nas On prowadzić.

Wszystkich uczestników dnia skupienia i wszystkich, którzy stają przed zadaniem rozeznania swojego powołania, polecamy szczególnej modlitwie naszych Przyjaciół.

Heading layer
Image is not available
Biblioteka
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider