Rozgość się
Wyższe Seminarium Duchowne
w Rzeszowie
Image is not available
Uczniowie Chrystusa
Szukasz drogi?
My już wybraliśmy
Znak łaski
Pismo Wyższego
Seminarium Duchownego
Kleryk na niedzielę
Przeżywaj swoją codzienność
zainspirowany Słowem Bożym
Most modlitewny
Dołącz do wzajemnej modlitwy
o powołania kapłańskie
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Przełożeni
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Formacja
Slider
Twoje miejsce :)
Arrow
Arrow
PlayPause
Rekrutacja
Slider
Image is not available

Dołącz do nas ;)

Wszystkich pragnących pójść za głosem Chrystusa
zapraszamy do nas!
Odwagi, nie lękajcie się!

Seminarium dziś

Seminarium to historia i miejsce, ale także wspaniali ludzie i nasi przyjaciele.
Zobacz się sam!

Image is not available

Najciekawsze chwile

U nas nie ma miejsca na nudę.
Nieustannie dzieje się coś ciekawego.
Zobacz sam!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

W sobotę 11 marca, w naszej wspólnocie gościliśmy ks. dra Krzysztofa Czaplę, pallotyna, przedstawiciela Sekretariatu Fatimskiego działającego przy sanktuarium Matki Bożej w Zakopanem – Krzeptówkach.

Najpierw o godzinie 17.00 w kaplicy seminaryjnej ks. Krzysztof przewodniczył uroczystej Mszy świętej. W homilii przypomniał ważność Maryi w życiu katolika. Postawił nam wszystkim bardzo ważne pytania: Czy był dzień, w którym wyznaliśmy miłość Matce Bożej ? Czy kiedykolwiek zrobiło się nam żal z tego powodu, że Matka Boża cierpi? Ks. Krzysztof przypomniał też o potrzebie modlitwy za grzeszników oraz pokazał nam postawę bł. Hiacynty, która nie pragnęła niczego tak bardzo, jak przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Druga część wieczoru fatimskiego miała miejsce w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego gdzie o godz. 19.30 ks. Krzysztof Czapla wygłosił konferencję poświęconą objawieniom fatimskim. Podczas spotkania przypomniał o tym, że każdy katolik jest „maryjny”, a ta „maryjność” wynika z tajemnicy krzyża. Prelegent zaprezentował również istotę orędzia fatimskiego, które jest często tylko i wyłącznie utożsamiane z takimi wydarzeniami jak wybuch II wojny światowej, czy zamach na papieża Jana Pawła II. Maryja chciała w orędziu fatimskim przypomnieć światu potrzebę nawrócenia, potrzebę modlitwy różańcowej oraz nabożeństw pierwszych sobót miesiąca, które łączą się ze spowiedzią, Komunią świętą, odmówieniem jednej części różańca oraz 15 minutową medytacją, połączonych z intencją wynagradzającą za rany zadane Niepokalanemu Sercu Maryi.

Spotkanie z ks. Krzysztofem Czaplą, przedstawicielem Sekretariatu Fatimskiego wpisuje się w obchodzoną w tym roku w Kościele katolickim setną rocznicę objawień fatimskich. 

Heading layer
Image is not available
Biblioteka
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider