Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Wieczór fatimski

Rozmiar tekstu:

W sobotę 11 marca, w naszej wspólnocie gościliśmy ks. dra Krzysztofa Czaplę, pallotyna, przedstawiciela Sekretariatu Fatimskiego działającego przy sanktuarium Matki Bożej w Zakopanem – Krzeptówkach.

Najpierw o godzinie 17.00 w kaplicy seminaryjnej ks. Krzysztof przewodniczył uroczystej Mszy świętej. W homilii przypomniał ważność Maryi w życiu katolika. Postawił nam wszystkim bardzo ważne pytania: Czy był dzień, w którym wyznaliśmy miłość Matce Bożej ? Czy kiedykolwiek zrobiło się nam żal z tego powodu, że Matka Boża cierpi? Ks. Krzysztof przypomniał też o potrzebie modlitwy za grzeszników oraz pokazał nam postawę bł. Hiacynty, która nie pragnęła niczego tak bardzo, jak przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Druga część wieczoru fatimskiego miała miejsce w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego gdzie o godz. 19.30 ks. Krzysztof Czapla wygłosił konferencję poświęconą objawieniom fatimskim. Podczas spotkania przypomniał o tym, że każdy katolik jest „maryjny”, a ta „maryjność” wynika z tajemnicy krzyża. Prelegent zaprezentował również istotę orędzia fatimskiego, które jest często tylko i wyłącznie utożsamiane z takimi wydarzeniami jak wybuch II wojny światowej, czy zamach na papieża Jana Pawła II. Maryja chciała w orędziu fatimskim przypomnieć światu potrzebę nawrócenia, potrzebę modlitwy różańcowej oraz nabożeństw pierwszych sobót miesiąca, które łączą się ze spowiedzią, Komunią świętą, odmówieniem jednej części różańca oraz 15 minutową medytacją, połączonych z intencją wynagradzającą za rany zadane Niepokalanemu Sercu Maryi.

Spotkanie z ks. Krzysztofem Czaplą, przedstawicielem Sekretariatu Fatimskiego wpisuje się w obchodzoną w tym roku w Kościele katolickim setną rocznicę objawień fatimskich.