Miłosierni jak Ojciec

Łk 6,36

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Wieczór fatimski

Rozmiar tekstu:

W sobotę 11 marca, w naszej wspólnocie gościliśmy ks. dra Krzysztofa Czaplę, pallotyna, przedstawiciela Sekretariatu Fatimskiego działającego przy sanktuarium Matki Bożej w Zakopanem – Krzeptówkach.

Najpierw o godzinie 17.00 w kaplicy seminaryjnej ks. Krzysztof przewodniczył uroczystej Mszy świętej. W homilii przypomniał ważność Maryi w życiu katolika. Postawił nam wszystkim bardzo ważne pytania: Czy był dzień, w którym wyznaliśmy miłość Matce Bożej ? Czy kiedykolwiek zrobiło się nam żal z tego powodu, że Matka Boża cierpi? Ks. Krzysztof przypomniał też o potrzebie modlitwy za grzeszników oraz pokazał nam postawę bł. Hiacynty, która nie pragnęła niczego tak bardzo, jak przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Druga część wieczoru fatimskiego miała miejsce w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego gdzie o godz. 19.30 ks. Krzysztof Czapla wygłosił konferencję poświęconą objawieniom fatimskim. Podczas spotkania przypomniał o tym, że każdy katolik jest „maryjny”, a ta „maryjność” wynika z tajemnicy krzyża. Prelegent zaprezentował również istotę orędzia fatimskiego, które jest często tylko i wyłącznie utożsamiane z takimi wydarzeniami jak wybuch II wojny światowej, czy zamach na papieża Jana Pawła II. Maryja chciała w orędziu fatimskim przypomnieć światu potrzebę nawrócenia, potrzebę modlitwy różańcowej oraz nabożeństw pierwszych sobót miesiąca, które łączą się ze spowiedzią, Komunią świętą, odmówieniem jednej części różańca oraz 15 minutową medytacją, połączonych z intencją wynagradzającą za rany zadane Niepokalanemu Sercu Maryi.

Spotkanie z ks. Krzysztofem Czaplą, przedstawicielem Sekretariatu Fatimskiego wpisuje się w obchodzoną w tym roku w Kościele katolickim setną rocznicę objawień fatimskich. 

Wydarzy się

W najbliższym czasie w Seminarium będą miały miejsce następujące wydarzenia:

19  marca, niedziela

Brak wydarzeń

 

20  marca, poniedziałek

Brak wydarzeń 

 

21  marca, wtorek

Brak wydarzeń

 

22  marca, środa

Brak wydarzeń 

 

23  marca, czwartek

Brak wydarzeń 

 

24  marca, piątek

Brak wydarzeń 

 

25  marca, sobota

25 rocznica powstania Diecezji Rzeszowskiej - Msza święta w rzeszowskiej Farze o godz. 16.00

Wieczorem o godz. 20.00 rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych