Rozgość się
Wyższe Seminarium Duchowne
w Rzeszowie
Image is not available
Uczniowie Chrystusa
Szukasz drogi?
My już wybraliśmy
Znak łaski
Pismo Wyższego
Seminarium Duchownego
Kleryk na niedzielę
Przeżywaj swoją codzienność
zainspirowany Słowem Bożym
Most modlitewny
Dołącz do wzajemnej modlitwy
o powołania kapłańskie
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Przełożeni
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Formacja
Slider
Twoje miejsce :)
Arrow
Arrow
PlayPause
Rekrutacja
Slider
Image is not available

Dołącz do nas ;)

Wszystkich pragnących pójść za głosem Chrystusa
zapraszamy do nas!
Odwagi, nie lękajcie się!

Seminarium dziś

Seminarium to historia i miejsce, ale także wspaniali ludzie i nasi przyjaciele.
Zobacz się sam!

Image is not available

Najciekawsze chwile

U nas nie ma miejsca na nudę.
Nieustannie dzieje się coś ciekawego.
Zobacz sam!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 5 marca, w naszej wspólnocie gościliśmy członków Stowarzyszenia Przyjaciół naszego Seminarium, którzy przeżywali swój wielkopostny dzień skupienia.

O godzinie 10.00 w auli seminaryjnej, słowo powitania do przybyłych Przyjaciół, skierował ksiądz Rektor Paweł Pietrusiak. Następnie Ojciec duchowny ks. Jan Kulig wygłosił konferencję opierając się na słowach z Księgi Lamentacji: „Wszyscy, co drogą zdążacie, przyjrzyjcie się, patrzcie, czy jest boleść podobna do tej, co mnie przytłacza, którą doświadczył mnie Pan, gdy gniewem wybuchnął”.  Po konferencji uczestnicy dnia skupienia mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Centralnym wydarzeniem dnia skupienia była Eucharystia, której przewodniczył ks. Paweł Synoś, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. W homilii mówił o kuszeniu człowieka i kuszeniu Jezusa. Każdy prawdziwy chrześcijanin doświadcza w życiu pokus, aby przez te próby mógł odkrywać moc Boga i zbliżać się do Niego. Kaznodzieja przypomniał też, że w walce z pokusami nie jesteśmy sami. Chrystus był kuszony na pustyni i zwyciężył, abyśmy w Nim mogli zwyciężać pokusy – podkreślił ks. Paweł.

Po Mszy świętej miał miejsce uroczysty obiad, podczas którego Przyjaciele naszego Seminarium mogli bliżej poznać naszą wspólnotę. Dzień skupienia zakończył się nabożeństwem Gorzkich Żali.

Wszystkim naszym drogim Przyjaciołom dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech czas Wielkiego Postu obfituje w łaski, by odważnie iść na spotkanie Zmartwychwstałego Pana. 

Heading layer
Image is not available
Biblioteka
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider