Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Wielkopostny dzień skupienia dla członków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD

Rozmiar tekstu:

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 5 marca, w naszej wspólnocie gościliśmy członków Stowarzyszenia Przyjaciół naszego Seminarium, którzy przeżywali swój wielkopostny dzień skupienia.

O godzinie 10.00 w auli seminaryjnej, słowo powitania do przybyłych Przyjaciół, skierował ksiądz Rektor Paweł Pietrusiak. Następnie Ojciec duchowny ks. Jan Kulig wygłosił konferencję opierając się na słowach z Księgi Lamentacji: „Wszyscy, co drogą zdążacie, przyjrzyjcie się, patrzcie, czy jest boleść podobna do tej, co mnie przytłacza, którą doświadczył mnie Pan, gdy gniewem wybuchnął”.  Po konferencji uczestnicy dnia skupienia mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Centralnym wydarzeniem dnia skupienia była Eucharystia, której przewodniczył ks. Paweł Synoś, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. W homilii mówił o kuszeniu człowieka i kuszeniu Jezusa. Każdy prawdziwy chrześcijanin doświadcza w życiu pokus, aby przez te próby mógł odkrywać moc Boga i zbliżać się do Niego. Kaznodzieja przypomniał też, że w walce z pokusami nie jesteśmy sami. Chrystus był kuszony na pustyni i zwyciężył, abyśmy w Nim mogli zwyciężać pokusy – podkreślił ks. Paweł.

Po Mszy świętej miał miejsce uroczysty obiad, podczas którego Przyjaciele naszego Seminarium mogli bliżej poznać naszą wspólnotę. Dzień skupienia zakończył się nabożeństwem Gorzkich Żali.

Wszystkim naszym drogim Przyjaciołom dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech czas Wielkiego Postu obfituje w łaski, by odważnie iść na spotkanie Zmartwychwstałego Pana.