Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Imieniny Księdza Biskupa seniora Kazimierza Górnego

Rozmiar tekstu:

W czwartek 2 marca, w naszej seminaryjnej wspólnocie ksiądz Biskup Kazimierz Górny obchodził swoje imieniny. Obchody rozpoczęły się Eucharystią o godzinie 17.00, której przewodniczył sam solenizant. Mszę świętą Ksiądz Biskup sprawował w intencji seminarium.

W homilii, ksiądz Biskup Kazimierz Górny opierając się na dwóch zadaniach zaczerpniętych  Liturgii Słowa: „Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje” oraz „Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu”, przedstawił krótko życiorys świętego Kazimierza, który mimo tego, iż miał wiele obowiązków państwowych, prowadził bogate życie duchowe. Ksiądz Biskup przypomniał też postać księdza infułata Józefa Sondeja, wielu sióstr zakonnych, kapłanów, wiernych, którzy całą swoją ufność złożyli w Panu i ich życie przyniosło wielkie owoce.

Po zakończeniu Mszy Świętej ks. Biskup spotkał się ze wszystkimi gośćmi przybyłymi na tę uroczystość, a szczególnie z Siostrami Franciszkankami Rodziny Maryi oraz w rodzinnej i serdecznej atmosferze dzielił się z nami swoimi wspomnieniami.