Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Spotkania opłatkowe z Przyjaciółmi

Rozmiar tekstu:

Koniec liturgicznego Okresu Narodzenia Pańskiego, to czas spotkań bożonarodzeniowych z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie. Zgodnie z długoletnią tradycją także w tym roku spotkaliśmy się z naszymi Przyjaciółmi: najpierw w Tarnowcu w sobotę 7 stycznia, a dzień później w naszym Seminarium.

Spotkanie w Tarnowcu rozpoczęło się Eucharystią o godzinie 14.00, której przewodniczył ojciec duchowny ksiądz Paweł Synoś, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół. Homilię wygłosił ksiądz Rektor Paweł Pietrusiak. Wspomniał w niej o szczególnym zadaniu Kościoła, jakim jest modlitwa o powołania kapłańskie. Rektor powiedział, że bycie Przyjacielem Seminarium i wspieranie tych, którzy formują się na drodze ku kapłaństwu jest szczególnym powołaniem. Zadaniem całego Kościoła jest modlitwa o powołania, za tych którzy rozeznają powołanie i o wytrwałość dla tych, którzy są już kapłanami - mówił Rektor.

Po Mszy świętej udaliśmy się do Domu Pielgrzyma; tam dzieliliśmy się opłatkiem, wystawiliśmy jasełka i śpiewaliśmy kolędy wraz ze zgromadzonymi tam Przyjaciółmi.

Następnego dnia, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, gościliśmy w Seminarium 150 naszych Przyjaciół z parafii centralnej i północnej części naszej diecezji. 

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00 w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego. Ks. Paweł Synoś przedstawił tam sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie w roku 2016. Po wspólnym kolędowaniu, w kaplicy seminaryjnej miała miejsce uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Na Mszy świętej byli obecni księża przełożeni Seminarium oraz ks. Mieczysław Mleczko, były proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie. W homilii Ksiądz Biskup przypomniał o wyjątkowości wydarzenia jakim był chrzest Jezusa. Przez ten fakt Jezus pokazał nam, jak bardzo jednoczy się z każdym człowiekiem zanurzonym w grzechu. Jezus wziął na siebie grzechy wszystkich i zadał im śmierć na krzyżu. Ksiądz Biskup przypomniał też, jak bardzo ważna jest modlitwa o świętych kapłanów, by byli oni na wzór Chrystusa i na wzór świętego Jana Chrzciciela.

Po Mszy Świętej w seminaryjnym refektarzu przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i życzenia. Dziękowaliśmy naszym Przyjaciołom za wsparcie duchowe i materialne. Spotkanie zakończyło się jasełkami bożonarodzeniowymi wystawionymi przez grupę kleryków.

Wszystkim Przyjaciołom naszego Seminarium życzymy w Nowym Roku błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i dziękujemy za wszelkie wsparcie z Waszej strony. Bóg zapłać!