Rozgość się
Wyższe Seminarium Duchowne
w Rzeszowie
Image is not available
Uczniowie Chrystusa
Szukasz drogi?
My już wybraliśmy
Znak łaski
Pismo Wyższego
Seminarium Duchownego
Kleryk na niedzielę
Przeżywaj swoją codzienność
zainspirowany Słowem Bożym
Most modlitewny
Dołącz do wzajemnej modlitwy
o powołania kapłańskie
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Przełożeni
Slider
Arrow
Arrow
PlayPause
Formacja
Slider
Twoje miejsce :)
Arrow
Arrow
PlayPause
Rekrutacja
Slider
Image is not available

Dołącz do nas ;)

Wszystkich pragnących pójść za głosem Chrystusa
zapraszamy do nas!
Odwagi, nie lękajcie się!

Seminarium dziś

Seminarium to historia i miejsce, ale także wspaniali ludzie i nasi przyjaciele.
Zobacz się sam!

Image is not available

Najciekawsze chwile

U nas nie ma miejsca na nudę.
Nieustannie dzieje się coś ciekawego.
Zobacz sam!

Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest jednym z pierwszych i najstarszych świąt Kościoła. Potocznie jest nazywana świętem Trzech Króli. Od kilku lat w całej Polsce organizowane są tzw. Orszaki Trzech Króli, które cieszą się coraz większą popularnością. W uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają też rocznice święceń biskupich naszych Księży Biskupów: Kazimierza Górnego (32. rocznica) i Edwarda Białogłowskiego (29. rocznica).

Pierwszym akcentem uroczystości były przedpołudniowe odwiedziny kolędowe w kleryckich pokojach. Księża przełożeni pobłogosławili nasze mieszkania, była to okazja to wspólnej modlitwy i rozmowy. Wspólnota seminaryjna włączyła się także w tegoroczny rzeszowski w Orszak Trzech Króli - klerycki chór śpiewał kolędy na rzeszowskim Rynku, a część z nas szła w Orszaku.

Wieczorem w rzeszowskiej Katedrze uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej, podczas której dziękowaliśmy Bogu za dar pełni kapłaństwa księdza Biskupa Kazimierza Górnego i księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. 

Eucharystii, na której byli obecni dostojni Jubilaci, przewodniczył ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. W homilii mówił on między innymi o tym, że wiara pomogła Mędrcom w odczytaniu znaków, które wskazywały Boga. Zaznaczył też, że Trzej Magowie reprezentują drogę religii ku Bogu oraz wewnętrzne dążenie człowieka na spotkanie z Bogiem. Ks. Biskup przedstawił cztery drogi, które prowadzą ku Bogu. Pierwszą drogą jest drugi człowiek, drugą jest zaufanie, które rodzi się przez dawanie świadectwa, trzecią drogą jest cud - niezwykła Boża interwencja, a czwartą jest miłujące spojrzenie Boga.

Podczas Eucharystii nie zabrakło też życzeń pod adresem dostojnych Biskupów Jubilatów a przede wszystkim modlitwy w ich intencji. 

Heading layer
Image is not available
Biblioteka
ArrowArrow
ArrowArrow
Slider