Miłosierni jak Ojciec

Łk 6,36

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Uroczystość Objawienia Pańskiego 2017

Rozmiar tekstu:

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest jednym z pierwszych i najstarszych świąt Kościoła. Potocznie jest nazywana świętem Trzech Króli. Od kilku lat w całej Polsce organizowane są tzw. Orszaki Trzech Króli, które cieszą się coraz większą popularnością. W uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają też rocznice święceń biskupich naszych Księży Biskupów: Kazimierza Górnego (32. rocznica) i Edwarda Białogłowskiego (29. rocznica).

Pierwszym akcentem uroczystości były przedpołudniowe odwiedziny kolędowe w kleryckich pokojach. Księża przełożeni pobłogosławili nasze mieszkania, była to okazja to wspólnej modlitwy i rozmowy. Wspólnota seminaryjna włączyła się także w tegoroczny rzeszowski w Orszak Trzech Króli - klerycki chór śpiewał kolędy na rzeszowskim Rynku, a część z nas szła w Orszaku.

Wieczorem w rzeszowskiej Katedrze uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej, podczas której dziękowaliśmy Bogu za dar pełni kapłaństwa księdza Biskupa Kazimierza Górnego i księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. 

Eucharystii, na której byli obecni dostojni Jubilaci, przewodniczył ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. W homilii mówił on między innymi o tym, że wiara pomogła Mędrcom w odczytaniu znaków, które wskazywały Boga. Zaznaczył też, że Trzej Magowie reprezentują drogę religii ku Bogu oraz wewnętrzne dążenie człowieka na spotkanie z Bogiem. Ks. Biskup przedstawił cztery drogi, które prowadzą ku Bogu. Pierwszą drogą jest drugi człowiek, drugą jest zaufanie, które rodzi się przez dawanie świadectwa, trzecią drogą jest cud - niezwykła Boża interwencja, a czwartą jest miłujące spojrzenie Boga.

Podczas Eucharystii nie zabrakło też życzeń pod adresem dostojnych Biskupów Jubilatów a przede wszystkim modlitwy w ich intencji. 

Wydarzy się

W najbliższym czasie w Seminarium będą miały miejsce następujące wydarzenia:

19  marca, niedziela

Brak wydarzeń

 

20  marca, poniedziałek

Brak wydarzeń 

 

21  marca, wtorek

Brak wydarzeń

 

22  marca, środa

Brak wydarzeń 

 

23  marca, czwartek

Brak wydarzeń 

 

24  marca, piątek

Brak wydarzeń 

 

25  marca, sobota

25 rocznica powstania Diecezji Rzeszowskiej - Msza święta w rzeszowskiej Farze o godz. 16.00

Wieczorem o godz. 20.00 rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych