Idźcie i głoście

Mk 16,15

Kleryk na niedzielę

Przeżywaj swoją codzienność zainspirowany Słowem Bożym! Cykl niedzielnych spotkań z Pismem Świętym.

 

Most modlitewny

Seminaryjny
Most modlitewny to proste! My modlimy się za Ciebie, Ty modlisz się za nas!

 
 

Odwiedź nas

Nie musisz wychodzić z domu by zobaczyć nasze seminarium od wewnątrz.

 

Galeria

U nas nie ma miejsca na nudę. Nieustannie dzieje się coś ciekawego. Zobacz sam!

Uroczystość Objawienia Pańskiego 2017

Rozmiar tekstu:

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest jednym z pierwszych i najstarszych świąt Kościoła. Potocznie jest nazywana świętem Trzech Króli. Od kilku lat w całej Polsce organizowane są tzw. Orszaki Trzech Króli, które cieszą się coraz większą popularnością. W uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają też rocznice święceń biskupich naszych Księży Biskupów: Kazimierza Górnego (32. rocznica) i Edwarda Białogłowskiego (29. rocznica).

Pierwszym akcentem uroczystości były przedpołudniowe odwiedziny kolędowe w kleryckich pokojach. Księża przełożeni pobłogosławili nasze mieszkania, była to okazja to wspólnej modlitwy i rozmowy. Wspólnota seminaryjna włączyła się także w tegoroczny rzeszowski w Orszak Trzech Króli - klerycki chór śpiewał kolędy na rzeszowskim Rynku, a część z nas szła w Orszaku.

Wieczorem w rzeszowskiej Katedrze uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej, podczas której dziękowaliśmy Bogu za dar pełni kapłaństwa księdza Biskupa Kazimierza Górnego i księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. 

Eucharystii, na której byli obecni dostojni Jubilaci, przewodniczył ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. W homilii mówił on między innymi o tym, że wiara pomogła Mędrcom w odczytaniu znaków, które wskazywały Boga. Zaznaczył też, że Trzej Magowie reprezentują drogę religii ku Bogu oraz wewnętrzne dążenie człowieka na spotkanie z Bogiem. Ks. Biskup przedstawił cztery drogi, które prowadzą ku Bogu. Pierwszą drogą jest drugi człowiek, drugą jest zaufanie, które rodzi się przez dawanie świadectwa, trzecią drogą jest cud - niezwykła Boża interwencja, a czwartą jest miłujące spojrzenie Boga.

Podczas Eucharystii nie zabrakło też życzeń pod adresem dostojnych Biskupów Jubilatów a przede wszystkim modlitwy w ich intencji.